Karahasanoğlu, Dilipak'a dava açan AK Partilileri eleştirdi

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu, Abdurrahman Dilipak'a 500 bin TL tazminat davası açan AK Partililer hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dosya 23.09.2020 - 17:45 23.09.2020 - 17:45

'AKP'nin papatyaları' başlıklı yazısı nedniyle AK Partililerin hedefi haline getirilen Abdurrahman Dilipak'a Ali İhsan Karahasanoğlu'ndan destek geldi. Dilipak'ın eşi Asiye Hanım'ın Yeni Akit Gazetesi'ndeki yazısını değerlendiren Karahasanoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

30 YILLIK DOSTLARI BİR TELEFON BİLE AÇMADI

Dilipak'ın eşi Asiye Hanım'la Emine Erdoğan dahil birçok AK Partili yıllardır beraber çalıştı vurgusunda bulunan Karahasanoğlu, ''Asiye Hanım'ın böyle bir geçmişi var. Ailecek AK Parti'ye gönül vermiş insanlar, bunlar. Dilipak kaleminden AK Partili kadınlar hakkında olumsuz bir iddia ortaya attıysa önce aile içindeki insana sormaları lazım. 'Bir Asiye Hanım'a soralım, nedir bu olayın aslı' diye sormaları lazımdı. Bunu yapmadılar. Asiye Hanımın '30 yıllık dostlarımız' dediği kişiler hiçbir telefon açmadan kararlarını verdiler.'' ifadelerini kullandı.

KARŞINIZDA KİM VAR?

İstanbul Sözleşmesi'ne Allah rızası için karşı çıktıklarını belirten Karahasanoğlu, ''Dilipak'ın da bizim derdimiz de örf ve adetlerimizin kökünün kazınmasıyla ilgili ifadeler ve eşcinsellerle ilgili ifadelerdir. Dilipak'ın bu dava için 2003 yılında evi haczedildi. Geldiğimiz noktada evinize bir haciz gelmemiş. Hayatınızda bir ceza davasıyla muhatap olmamışsınız. Karşınızda kim var? Karşınızdaki kişi başörtüsü yasağının uygulanması için talimatlar yağdıran Çevik Bir'e karşı her gün yazı yazıp, her gün de o Çevik Bir'in savcılığa suç duyurusunda bulunduğu Dilipak'tan bahsediyoruz. Bir oturun ya deyin ki: 'Dilipak babamız yaşında bir insan. Üniversite kapılarında bize destek veren bir insan. Mahkeme sandalyelerinde onlarca defa başörtü davası için oturmuş bir insan.'... Dilipak, başörtüsü nedeniyle DGM'de yargılanmış bir insan... Dilipak okurlarına telefonunu verdirten nadir gazetecilerden biridir. Dilipak'a telefonunu açar sorarlar neyi kastetdiniz? AK Parti içindeki Akepelilere karşı yapılan eleştiriyi, tüm AK Partililere yapılmış gibi lanse ettiler.'' ifadelerini kullandı.

'ANALARINI BİLE SATAR BUNLAR' DENDİĞİNDE NEREDEYDE BU KADINLAR?

Erdoğan'a bu kadar yakın olan Dilipak'ın AK Parti'den uzaklaştırılmaya çalışıldığını belirten Karahasanoğlu, ''Birkaç tane feministle iş kotaranlar mı desem bilemedim. Hadi onlara AK Parti içindeki Akepeliler de demeyelim. Dilipak kim? Bu AK Partili kadınların temel hak ve özgürlüklerinin savunması için mücadele etmiş bir aileden söz ediyoruz. Eşiyle, çocuğuyla, geliniyle, damadıyla mücadele etmiş bir aileden bahsediyoruz. Hiç bir mevkiye getirilmemiş bir insandan bahsediyoruz. Asiye Hanım'ın evine birkaç gün önce gelip giden kadınlar. Suç duyurusunu ayakta elleri çatlarcasına alkışlayan kadınlar, Asiye Hanım'ın yanına gelen insanlar bunlar. Oktay Ekşi'nin 'Analarını bile satar bunlar' dediğinde Dilipak'ı karşısına alan bu kadınlardan hiçbirini görmedik.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@