CHP lideri Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in "Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir. Bu da toplam abone içinde %0.6’dır" ifadelerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Geçen yılın aynı rakamlarına göre 40 bin daha fazla. 2022'de verilen rakamlar çok daha yüksek olacak" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen bir vatandaşı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu vatandaşa "Sizlere sahip çıkmak sosyal devletin görevidir" dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile de açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Bakan Dönmez'in, "Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir. Bu da toplam abone içinde %0.6’dır" sözlerine de cevap verdi. Kılıçdaoğlu, "Geçen yılın aynı rakamlarına göre 40 bin daha fazla. 2022'de verilen rakamlar çok daha yüksek olacak" ifadelerini kullandı.

Erdoğan net konuştu: Miçotakis benim için bitti! Erdoğan net konuştu: Miçotakis benim için bitti!

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle;

"SİZLERE SAHİP ÇIKMAK SOSYAL DEVLETİN GÖREVİ"

"Artık dünya yeni bir çağı başlatmak zorundadır. İnsanların elektrik, doğal gaz gibi temel haklarının teslim edilmesi konusunda çaba harcaması gerekmektedir. Türkiye düzelebilir. Türkiye'de pek çok insan elektriksiz. Ama bunlar düzelecek. Sizlere sahip çıkmak sosyal devletin görevidir. Ben bunu yerine getirmek için çaba harcıyorum."