Başkan Erdoğan, gençlerin rahatlıkla gezebilmesi ve daha kolay şartlarda konaklama yapabilmesi, ülkenin kültürel yapısını keşfetme imkanı bulabilmesi için; yaz aylarında belirlenen tarihlerde KYK yurtlarını 18-25 yaş arası gençlere açacaklarını duyurdu.

Bakan Nebati'den artan konut fiyatlarıyla ilgili açıklama Bakan Nebati'den artan konut fiyatlarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaz aylarında öğrencilerin seyahat ederken konaklayabilmesi amacıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarının rezervasyonla 18-25 yaş arası gençlere açık olacağını duyurdu.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamalarına açık olacaktır. Rezervasyonla bu yurtlardaki konaklama imkanlarından faydalanacak gençlerimizin, ülkemizi rahatça gezmelerine, tanımalarına, yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan sağlayarak, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmalarını hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi. 

REZERVASYON NASIL YAPILIR? 
KYK yurtlarında yaz aylarında barınmak için yapılacak rezervasyonla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı önümüzdeki günlerde açıklama yapacak ve 81 şehirde belirlenen yurtları kamuoyuna açıklayacak.