İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) ve İlim Yayma Vakfı kurucularından 85 yaşındaki Sabri Özpala, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar sebebiyle dün vefat eden Özpala için Fatih Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kosova ve Sırbistan'a diyalog çağrısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kosova ve Sırbistan'a diyalog çağrısı

Cenaze namazına, Özpala'nın ailesi ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut, İSAV, İlim Yayma Cemiyeti ve İlim Yayma Vakfı mensupları katıldı.

Namaz sonrasında kısa bir konuşma yapan Kurtulmuş, Özpala'yı çocukluk ve gençlik döneminden bu yana ilim ve hayır işleriyle tanıdığını belirterek, Allah'tan rahmet diledi.

Özpala'nın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Eyüpsultan Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.

SABRİ ÖZPALA KİMDİR?

1935 yılında Bursa’da doğdu. Aynı sene ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etti.

İlkokulu İstanbul’da bitirdi. Bir sene Nuruosmaniye Kur’an Kursu’nda okudu.

Askerlik çağına kadar kapalı çarşıda kuyumcu çıraklığı yaptı. 1960 yılında ise kendi dükkanı açarak kuyumculuğa devam etti. Aynı sene içinde evlendi.

1961 yılında İlim Yayma Cemiyeti’ne üye oldu. 1968 yılında ise İlim Yayma Cemiyeti İdare Heyeti Üyeliğine seçildi.

1970 yılında İslami İlimler Araştırma Vakfı kurucusu, 1973 yılında da İlim Yayma Vakfı kurucusu oldu. Her iki vakfın yönetim kurullarında çalıştı.

1971 yılında Milli Nizam Partisi İstanbul İl kurucusu oldu.

1973 yılında ise Milli Selamet Partisi kurucu üyeliği ve Genel İdare kurulu üyeliği yaptı.

Evli 4 çocuk sahibidir. 

3 Eylül 2020 tarihinde ahirete göç etti.