Sosyal medya hesabından 'bir devrin sonuna geldik' diyerek cümlelerine başlayan Aydın, ''Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. :) Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola.'' ifadelerini kullandı.

VELİAHTINI DA AÇIKLADI

Görevi bırakacağı ismi de açıklayan Demir, ''Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak. Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam.'' ifadelerini kullandı.

YEMEK SEPETİNİ REKOR FİYATA ALMANLARA SATMIŞTI

Aydın, 2015 yılında Yemeksepeti'ni Alman Delivery Hero'ya 589 milyon dolar karşılığında satmıştı. Satış sonrası şirketteki CEO'luk görevine 6 sene daha devam etti.