ABD'nin en büyük şehri New York’u son iki gündür etkisi altına alan kar fırtınası nedeniyle 34 kişi hayatını kaybetti. New York’ta kar fırtınası nedeniyle ölen insanların sayısı artarken New Yorklu vatandaşlar tatile kaçan belediye başkanlarını arıyor.

Tokayev, Türkiye’nin Astana Büyükelçiliğini ziyaret ederek taziye defterini imzaladı Tokayev, Türkiye’nin Astana Büyükelçiliğini ziyaret ederek taziye defterini imzaladı

Belediye başkanı: “Acil bir durumda bensiz ne yapabildiğinizi görmek için iki gün tatile çıktım”

Kar fırtınası yaşanırken Virgin Adaları'na tatile giden New York City Belediye Başkanı Eric Adams, “Bir senedir bu şehir için çalıştıktan sonra, iki sene önce kaybettiğim annemin acısı üzerine düşünmek, acil bir durumda bensiz ne yapabildiğinizi görmek için iki gün tatile çıktım. Ben de sizin gibi iyi bir iş-hayat dengesini hak ediyorum. Hiçbir şehir kuralında nerede olduğumu basına söylemem gerektiği yazmıyor. Bunu yapmayacağım. Amerika’daki en zor ikinci görevi sürdürmek amacıyla akli ve maddi sağlığımı korumaya çalıştığım için de kimseden özür dilemeyeceğim.” açıklamasında bulundu.