ODTÜ'nün düzenlediği mezuniyet törenine pankartla katılan öğrenciler, para karşılığında 'odtufans' sitesinde çıplak görüntülerini paylaşacaklarını açıkladı. Olayın medyaya düşmesiyle büyük bir infial meydana geldi. 

Erdoğan: Aile müessesesi büyük saldırı altında Erdoğan: Aile müessesesi büyük saldırı altında

İDARİ VE HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Konuyla ilgili ODTÜ Rektörlüğü, “ODTÜ’nün saygın ve başarılı konumunu destekleyecek şekilde davranmak tüm ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları için temel bir vazifedir. Bu bağlamda, üniversitemizin adını ve kimliğini yansıtan unsurları kullanarak ODTÜ imajına zarar veren söz konusu internet sitesi ile ilgili kişiler için disiplin süreçlerinin, idari ve hukuki işlemlerin zaman kaybedilmeden başlatıldığını ve konunun yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklamasında bulundu.

odtufans öğrenci soyunuyor-1

PARA KARŞILIĞI TEŞHİRDE BULUNAN ÖĞRENCİLERDEN AÇIKLAMA

Pankart açan öğrenciler konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "​Bizler İİBF öğrencileri olarak, doğabilecek maddi ve manevî zararları göze alarak toplumsal sorunlara bireysel katkıda bulunmak istedik. Politik meselelere pankart gibi araçlarla dikkat çekilen ODTÜ mezuniyet töreninde bizler de ODTÜ öğrencisi olarak ifade özgürlüğü kapsamında çeşitli yaratıcı araçlarla toplumsal kadın sorununa dikkat çektik. Hiçbir kişi, mensup ve kuruma zarar verme gayemiz yoktur. Sitenin protesto amacına hizmet etmesi sebebiyle bu açıklamadan sonra devam etme amacı gütmüyoruz, dolayısıyla siteyi ilerleyen süreçte silme kararı aldık. ​Bu süreçte yanımızda olup desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ederiz. ​Helin & Zeynep" ifadeleri yer aldı.