Sinema oyuncusu Perihan Savaş, Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hayat pahalılığı ve gençlerden bahseden Savaş, “Türkiye bu aralar hoşuma gitmiyor.” vurgusunda bulundu.

'GENÇLER İŞ BULAMIYOR'

Savaş, “Çok, çok rahatsız. Bir kere ekonomik zorluklar, pahalılık, insanların geçinememesi, insanların çok zor şartlar altında birkaç işte birden çalışmaya çalışması... O da mümkün olmuyor. Gençlerin durumları, üniversiteyi bitiren gençler iş bulamıyorlar. Hepsi sokaktalar, hepsi bir iş arıyor.” diye konuştu.

'ARAPÇA YAZILAR HİÇ HOŞUMA GİTMİYOR, BİZ TÜRKÜZ'

LGBTİ karşıtı protestoya tepki gösteren Aleyna Tilki'nin konseri iptal oldu LGBTİ karşıtı protestoya tepki gösteren Aleyna Tilki'nin konseri iptal oldu

Türkiye’nin yabancılaşmaya başladığını dile getiren Savaş, “Yani bunlar tabii ki hiç hoşuma gitmiyor. Çok yabancılaşmaya başladık artık. İçimizde çok yabancılar olmaya başladı. Bu Arapça yazılar hiç hoşuma gitmiyor. Burası Türkiye biz Türk’üz. Bunlar hoşuma gitmiyor yani gitmeyen bir sürü şey var.” ifadelerini kullandı.