Ümraniye, Dudullu'da geçtiğimiz günlerde lüks bir spor salonunda yaşanan olayda 19 yaşındaki Emirhan Uymaz karnından vurularak yaralandı.

'BİZ POLİSİZ DİYEREK, KARNINDAN VURDU'

Hemşire olduğu belirtilen Emirhan Uymaz, üye olduğu spor salonunun soyunma odasında kendisine omuz atan saldırganlara 'Ne oldu abi?' dedikten sonra saldırganlar Uymaz'a 'işine bak' cevabını verdi. Daha da ileri giden saldırganlar, Uymaz'ı darp etmeye başladı. Uymaz'ın arkadaşlarının araya girmesiyle birlikte saldırganlardan Hüseyin Mısır, 'biz polisiz' dedikten sonra emanet dolabından silahını alarak Uymaz'ı karnından vurdu.

'POLİS DEĞİLLER'

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Uymaz kısa bir süre önce taburcu edildi. Yaşanan olayla ilgili savcılık soruşturma başlatırken saldırganlar halen yakalanamadı. Saldırganların ifade ettikleri gibi polis olmadıkları da belirtildi.

'GÜÇLÜ OLAN HAKLI DEĞİLDİR, HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR'

Yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulunan baba Mücahid Uymaz, ''Biz polisiz' deyip gelip, Hüseyin Mısır, gidip silah alıp benim oğluma ateş ediyor. Güçlü olan haklı değildir, haklı olan güçlüdür. Adalet tecelli edecektir. Güvenli diye buraya gönderdik, oğlumuzu vurdurup gönderdiler.'' ifadelerini kullandı. 

''SALDIRGANIN AĞABEYİNİN POLİS VE SAVCILARLA FOTOĞRAFLARI VAR''

Baba Uymaz, saldırgan Hüseyin Mısır'ın halen yakalanmamasının ardından, sigortacılık işiyle uğraşan ağabeyinin savcı ve polislerle olan fotoğraflarını işaret ederek, şüphelerini dile getirdi.

SPOR SALONUNA SİLAHI NASIL SOKTU?

Spor salonuna da tepki gösteren baba, spor salonlarına silah sokulmaması yasağına rağmen o silahın oraya nasıl girdiğinin de araştırılması gerektiğini vurguladı.