16 kentteki 'Müsilaj' operasyonuyla gözaltına alınan kişilerin, yabancı uyruklu kadınları iş vaadiyle Türkiye'ye getirtip fuhuşa zorladıkları, hamile kalanlara zorla düşük yaptırtıp ceninleri de rasgele mezarlara gömdükleri ileri sürüldü.

Kritik zirve sonrası ortak mutabakat! Türkiye, İsveç ve Finlandiya'ya blokajı kaldırıyor! Kritik zirve sonrası ortak mutabakat! Türkiye, İsveç ve Finlandiya'ya blokajı kaldırıyor!

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekiplerinin, 16 şehri kapsayan Müsilaj adı verilen operasyonunda, İstanbul'da gözaltına alınan şüphelilerin suç faaliyetleri ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Şebeke liderleri oldukları belirtilen Memet E., Aykut Z., Erhan U., Recep E, Erhan K.'nın da aralarında olduğu toplam 41 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerin yağma, ruhsatsız silah bulundurma, kasten yaralama, tehdit, uyuşturucu ticareti gibi çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi.

Şüphelilerin kendilerini polis olarak tanıttıkları, insanlara kimlik sorup, üst araması yapıyor gibi gasp ettikleri, yabancı uyruklu kadınları iş vaadiyle dolandırarak Türkiye'ye getirdikleri ve burada uyuşturucuya alıştırarak, fuhuşa zorladıkları ileri sürüldü.
 
Fuhuş yaptırdıkları kadınlardan hamile kalanları düşük yapmaya zorlayan şüphelilerin, ceninleri Esenyurt'taki bir mezarlıkta sahipli mezarlara gömdükleri iddia edildi. Şüphelilerin fuhuş için gelen erkeklerin içeceklerine uyuşturucu içerikli ilaçlar katarak, bilinçsiz hareket etmelerini sağladıkları, bankamatiklere götürerek para çektirdikleri de öğrenildi.