Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor. Siyasi partiler ittifak görüşmeleri ve çıkardıkları adaylara destek için temaslarda bulunurken YSK’nın da belirlemiş olduğu seçim takvimi işlemeye başladı. Bu kapsamda yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem milletvekili seçimler öncesinde muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri,  ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı ve itiraz süreci başladı.

LİSTELER 2 NİSAN’DA İNECEK
Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri 2 Nisan'da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecek.

Milli Görüş'ün önemli hatiplerinden Hasan Damar Hoca son yolculuğuna uğurlandı Milli Görüş'ün önemli hatiplerinden Hasan Damar Hoca son yolculuğuna uğurlandı

DEPREMZEDE VATANDAŞLAR NE YAPMALI?
Depremzede seçmenler, seçimde kendi illerinde veya taşınmak zorunda kaldıkları illerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliği beyanlarını, 17 Mart 2023 saat 23.59'a kadar nüfus müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yaptı. Bu işlemleri henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Ayrıca yurt dışı seçmen kütüğünün, "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edilmesiyle de itiraz sürecine geçildi. YSK'nin internet sitesinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasına da başlanacak.