İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki programlarına hız kazandırdı.

Bakan Soylu, önce Esenler’de Turgut Reis Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Fatih’te Batman ve Sasonlular ile buluştu.

Programa katılan vatandaşlar, Bakan Soylu’ya yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar ile bir araya gelen Bakan Soylu, sohbet ederek dertlerini dinledi. Ardından vatandaşlara hitapta bulundu. Bakan Soylu, program sonunda ise vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'miras' tepkisi Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'miras' tepkisi

"BAY BAY KEMAL'E TOGG ARABASINI VERELİM DE ARKAYA SELO VE APO'YU MU OTURTSUN?"

Bakan Soylu, “Sizler bu ülkede bütün dünyaya, Recep Tayyip Erdoğan’ı dünya 5’ten büyüktür sözünü nasıl ezberlettirdiğinin sahiplerisiniz Allah sizden razı olsun. Birisi dedi ki, 'Bakanım bu muhalefet, dün akşam sana soru sordular, dedi. Bu muhalefete dedi, niye bu Togg arabalarından vermediniz, diye'. Dedim ki, evet sordular. Ama dedim cevabı tam orada vermedim. Sana vereyim mi, dedim. Ver, dedi. Biz dedim bay bay Kemal'e Togg arabasını verelim de arka iki tarafına Selo ile Apo’yu mu oturtsun?Sayın Cumhurbaşkanımız beni İçişleri  Bakanı olunca çağırdı. Dedi ki 'Süleyman, bu belediyeler, Doğu ve Güneydoğu'daki belediyeler teröre para veriyor' dedi. 'Süleyman, 9 yaşındaki çocukları alıp, bunları dağa getiriyorlar' dedi. 'Süleyman, bunlar burada festivaller yapıyorlar.

Çocukların beynini yıkıyorlar ve burada PKK'nın her yerden haraç almasını sağlıyorlar. Bunları derhal görevden alacaksın' hani derler ya, körün istediği bir göz, bana gelmiş iki göz. 2 gün içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getirdik. Hepsini derdest ettik aldık. Peki ne oldu? Söyleyeyim. Millet orada hizmetle buluştu. Yolla buluştu. Altyapıyla buluştu. Gençlik merkezleriyle buluştu. Kadın merkezleriyle buluştu. Turizm merkezleriyle buluştu. Devlet her türlü hizmeti yaptı ve hizmetle buluştu. Şimdi Hakkâri'de 26 çocuk tıp fakültesini kazandı. 2019’da sıfırdı. 2018’da sıfırdı. 2017’de sıfırdı. 2016’da sıfırdı. Yüzde 64 buçuk turizm geliri arttı. Yüzde 107 tıp fakültesini kazanan çocukların sayısı arttı" dedi.