İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tokat'ta bazı ziyaretlerde bulundu.

112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret eden Soylu, ardından da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ne (GAMER) geçti. Soylu daha sonra burada güvenlik toplantısına katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu son ziyaretini ise,  AK Parti Tokat İl Başkanlığı’nın düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na yaptı.

Burada açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıkıştı. 

Kılıçdaroğlu'nun  “Eğer ‘evet’ dersek Cumhuriyete ihanet etmiş oluruz” sözlerine vurgu yapan Bakan Soylu, “Bu tezkereler Türkiye için bir dönüşümün bir miladın tembihatıdır.” dedi.

İşte Soylu'nun öne çıkan açıklamaları:

“Birileri bize, birilerinin talimatıyla büyükelçilerle bildiri verdiriyor. Birileri bir takım oyunların ve tezgahların içerisinde bulunuyor. Öteki taraftan da ‘sınırların dışına çıkmayacaksınız, eğer çıkarsanız hainsiniz’ diyor. Bize sınırlarımızın dışına kim çıkma diyorsa, kim Avaşin’den Hakurk’a kadar Afrin’den Celabrus’a kadar, Resulayn’a kadar, Tel Abyad’a kadar, Münbiç’e kadar, Kobani’ye kadar Türkiye’nin oradan saldırısına zemin açmak istiyorsa hain biz değiliz, hain oğlu hain onlardır.”

“Birilerinin talimatıyla bizim ülkemizin huzurunu bozmak, birliğimizi ve beraberliğimizi ortadan kaldırmak istiyorsa bilesiniz ki Türkiye’ye büyük bir tuzak hazırlıyorlar. Bu millet bunun hesabını soracaktır. Afrin’den füzeleri yollasınlar, ABD’nin desteği ile beraber bir koridor tutsunlar ve Türkiye’yi tehdit etsinler. Kemal Kılıçdaroğlu, bu millet bu Cumhuriyeti de bu özgürlüğü de bu bağımsızlığı da şanla, şerefle, kanla kazandı. Senin gibi kasetle kazanmadı.”