Temel Karamollaoğlu, Beştepe’ye gidiyor

Millet İttifakı’yla günlerde bir araya gelen SP Lideri'nin önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Beştepe’de ziyaret edeceği öğrenildi.

Siyaset 14.10.2021 - 15:55 14.10.2021 - 16:10

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de görüşeceği haberi Millet İttifakı kulislerinin gündem maddesi oldu.

2023 yılında yapılması planlanan seçimlerle ilgili siyasi partilerin hazırlıkları bir yandan sürerken, diğer yandan da kamuoyunun hangi partiler arasında ittifak kurulacağı ile ilgili belirsizlikler de sürüyor.

Temel Karamollaoğlu liderliğindeki Saadet Partisi’nin son yıllarda CHP, İyi Parti ve HDP’nin oluşturduğu blokla yakın ilişkiler kurması hafızalardaki yerini korurken, Karamollaoğlu’nun Beştepe’yi ziyaret edeceği haberi Millet İttifakı’nda endişelere neden oldu.

Hatırlanacağı üzere Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde “Millet İttifakı içerisinde misiniz?” sorusuna "Millet İttifakı'nda olmamız şu an söz konusu değil." cevabını vermişti

ERDOĞAN - KARAMOLLAOĞLU ZİRVESİ

Özellikle CHP, Saadet Partisi'ni ittifakta tutmaya çalışırken Beştepe, yeni bir ziyarete hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Millet İttifakı'ndaki partilerin liderleriyle bir araya gelen ve Saadet Partisi'nin hangi ittifakta yer alacağını açıklamayan Temel Karamollaoğlu,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile önümüzdeki günlerde görüşme gerçekleştirecek

Yorumlar