İBB iştiraki İSPARK otopark ücretlerine yüzde yüz zam yaptı. İBB Başkanı İmamoğlu'nun üç yıl önce 'park et devam' et sloganıyla "Bu şehirde hiç kimse kendi sokağındaki İSPARK'a para ödemeyecek''. sözleri akıllara geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının üzerinden 3 sene geçti. Seçim döneminde, göreve geldikten sonra belediye bünyesinde bulunan hiçbir çalışanın işine son vermeyeceğinin sözünü veren İmamoğlu, göreve gelmesiyle birlikte 15 binden fazla çalışanı işten çıkardı.

İMAMOĞLU'NUN YALAN OLAN VAATLERİ
İşçi kıyımıyla yetinmeyen İmamoğlu, su faturasına indirimden ucuz ulaşıma kadar pek çok vaadini de yerine getirmedi. Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatlerinden biri de ücretsiz otopark vaadiydi.

"HİÇ KİMSE PARA ÖDEMEYECEK"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3 yıl önce yaptığı konuşmada 'Park et devam et' sloganıyla şu ifadeleri kullanmıştı:

Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak büyükelçi atayacak Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak büyükelçi atayacak

"Bu şehirde hiç kimse kendi mahallesinde sokağındaki İSPARK'a para ödemeyecek. Kamu kurumlarına ait otoparklar mesai saatlerinin dışında vatandaşların hizmetine açılacak. Asansörlü otopark sistemleriyle otopark kapasitesini şehrimizin birçok semtinde kolaylıkla 2 katına çıkaracağız. Park et ve devam et uygulamasını yaygınlaştıracağız. Bu yaygınlaştırmayla toplu taşımayla entegre bir sistem haline getireceğiz. Aracını park eden herkes toplu taşımadan ücretsiz faydalanacak."

İSPARK'a yüzde yüz zam yapan İmamoğlu'nun 'Park et devam et' sloganıyla ücretsiz otopark sözü verdiği ortaya çıktı

İBB iştiraki İSPARK otopark ücretlerine geçtiğimiz ay yüzde yüz zam yaptı. Yapılan zamla birlikte İstanbul'da pek çok bölgede 25 lira olarak belirlenen park ücreti, 50-60 TL'ye kadar yükseldi. İstanbullular zam kararına tepki gösterirken İBB Başkanı İmamoğlu'nun üç yıl önce ücretsiz otopark sözü verdiği ortaya çıktı. İmamoğlu'nun 'Park et devam et' sloganıyla, 'Bu şehirde hiç kimse kendi sokağındaki İSPARK'a para ödemeyecek. Kamu kurumlarına ait otoparklar mesai saatlerinin dışında vatandaşların hizmetine açılacak' ifadeleriyle yaptığı konuşma gündem oldu. İstanbullulara su faturasına indirim ve ucuz ulaşıma kadar pek çok söz veren İmamoğlu, ücretsiz İSPARK sözünü de tutmadı.

İSPARK ÜCRETLERİNE YÜZDE YÜZ ZAM YAPILDI

İmamoğlu İSPARK vaadini yerine getirmezken bununla da kalmayıp ücretlere yüzde yüz oranında zam yaptı. Geçtiğimiz ay ücretler yüzde yüz artınca, önceden 25 lira olan tam gün ücreti 50-60 liraya kadar yükseldi.

İBB yetkilileri zammın ‘işletme, bakım-onarım ve personel maliyetleri nedeniyle’ yapıldığını ileri sürerken, saha personeline yalnızca yüzde 20 zam yapıldığı öğrenildi.

İSPARK ücretlerine yüzde yüz zam yapıldı

İBB iştiraki İSPARK otopark ücretlerine yüzde yüz zam yaptı. İstanbul'da bazı yerlerde 25 lira olarak belirlenen park ücreti 50 ve 60 TL'ye yükseldi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde, İBB yönetimi personel maaşlarına yapılan zam nedeniyle park ücretlerine de zam talebinde bulunmuştu.