Daha önce üçüncü ittifak önerisinde bulunan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, 2023 seçimlerine tek başına gireceklerini ve Cumhurbaşkanı adayı olacaklarını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2023 seçimlerine parti olarak tek başına gireceklerini açıkladı. Erbakan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını da söyledi. 

Bakan Kirişçi'den Akşener'e tepki: Siyasetin bir ahlakı olmalı Bakan Kirişçi'den Akşener'e tepki: Siyasetin bir ahlakı olmalı

"SEÇİME TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ"

TV100'ün sorularını yanıtlayan Erbakan, seçimlere bütün güçleriyle hazırlandıklarını vurgulayarak, "Parti olarak tek başımıza gireceğiz. Bunu yapmamızın sebebi mevcut iktidarın değişmesi'' ifadelerini kullandı. 

"ADAY DA OLACAĞIZ"

Erbakan, Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkinse, ''Gayret gösterip Cumhurbaşkanı adayı da olacağız" diye konuştu. 

"BİR AYDA EN FAZLA ÜYE KAYDEDEN PARTİYİZ"

Geçtiğimiz gün partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Fatih Erbakan, Türkiye'de son bir ayda resmi olarak en fazla üye kaydeden partinin de Yeniden Refah Partisi olduğunu söylemişti.

Erbakan, daha önce yaptığı açıklamalarda da üçüncü bir ittifak kurulabileceği, bu ittifakta İYİ Parti'nin başı çekebileceği önerisinde bulunmuştu.