Medyaradar'da yer alan habere göre, Yılmaz Özdil Genel Müdürlük görevinden ayrılma kararı aldı. Uzun bir süredir test süreci devam eden Yılmaz Özdil yönetimindeki Sözcü TV için geri sayım 1 Mart’ta bitti ve kanal resmen seyircisiyle buluştu.

Kulislerde konuşulanlara göre Yılmaz Özdil Genel Müdürlük görevinden ayrılma kararı aldı. Özdil kararını ekip arkadaşlarına iletti.

Özdil'in ayrılık kararından sonra Sözcü TV'ye Genel Yayın Yönetmeni ve Ana Haber Sunucusu Korcan Karar'ın bakacağı iddia edildi.

Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulmasını öngören kanun Resmi Gazete'de Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulmasını öngören kanun Resmi Gazete'de

Akşener'e verdiği destek dikkat çekti
Öte yandan Sözcü TV'nin yayın hayatına başladığı ilk günlerde altılı masada Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili kriz yaşandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktı.

Akşener'in bu çıkışı ise Yılmaz Özdil tarafından haklı bulundu.

Özdil konuya ilişkin, "Sokağa çıktığınızda, gençlere baktığınızda 2 adayın seçimi kazanma ihtimali var ve kamuoyu onları istiyor. Meral Akşener bunu dile getirdiği için masa tarafından dışlandı. Ayrılmak zorunda kaldı. CHP'li bir gazeteci olarak söylüyorum 'Meral Akşener masayı dağıttı' demek bir gazetecilik ahlaksızlığıdır." demişti.