Geçtiğimiz günlerden bu yana basında ve sosyal medyada propagandası yapılan Ayasofya'nın hasar gören kapısı konusunda yalan haberler ortaya çıktı. Kamuoyunu şaşırtarak algı oluşturmaya çalışan medyaya karşı usta yazar Yusuf Kaplan'dan sert eleştiri geldi.

Aayasofya'nın 2020'de ibadete açılmasının ardından bazı medya kuruluşları ve sosyal medyadaki kesimler sürekli olarak bu kararın yanlış olduğuya ilgili kamuoyunda algı oluşturuyordu.

Bu algılardan en sonuncusu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan görüntüler ile tekrar gündeme geldi. Usta yazar Yusuf Kaplan ise sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile bu algıyı oluşturanları eleştirdi. 

Kaplan, "Ayasofya Camii'nin kapısını ve mozaiklerini parçalayanların Hristiyan turistler olduğu ortaya çıktı!" ifadelerini kullanırken, yaşanan bu olayları Müslümanlara yıkan vandal habercilik anlayışını esefle kınadığını söyledi.

Soner Yalçın, Mahmut Efendi'ye yapılan haksızlığı verdiği örnekle böyle ortaya koydu Soner Yalçın, Mahmut Efendi'ye yapılan haksızlığı verdiği örnekle böyle ortaya koydu

Kaplan ayrıca "Ayasofya Camii daha özenle korunmalı, daha güçlü yönetilmeli." vurgusunda bulundu.

İşte Yazar Yusuf Kaplan'ın o paylaşımı