Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in şüpheleri açıklığa kavuşturmak için yaptırdığı uyuşturucu testinden negatif sonuç geldi.

Başbakanın özel danışmanı Iida Vallin, Marin'in idrar örneğinde kokain, amfetamin, esrar ve opioidler gibi çeşitli uyuşturucuların varlığının araştırıldığını belirtti.

Geniş kapsamlı test

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; Başbakanlık, "19 Ağustos 2022'de Başbakan Sanna Marin'e yapılan uyuşturucu testinde uyuşturucu mevcudiyeti saptanmadı" açıklamasını yaparak, sonucun bir doktor tarafından imzalandığını ekledi.
Vallin, "Test kapsamlı bir uyuşturucu testiydi. Testin nasıl yapıldığını biz seçmedik" dedi.

Geçen hafta yayımlanan ve Marin'in bir grup arkadaşı ve ünlüyle bir evde parti yaptığını gösteren videoda duyulan bazı yorumlar, sosyal medyada narkotik kullanımıyla bağlantılı olduğu iddialarına yol açmıştı.

'Gençliğimde bile uyuşturucu kullanmadım'

İddiayı kesin dille reddeden kadın başbakan, cuma günü evinde gazetecilere yaptığı açıklamada "Herhangi bir şüpheyi ortadan kaldırmak için bugün bir uyuşturucu testi yaptırdım" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sitayişle bahsetti: Dünyayı bir krizden kurtardı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sitayişle bahsetti: Dünyayı bir krizden kurtardı

Alkol aldığını kabul eden Marin, uyuşturucu aldığını reddetmenin yanısıra partiye katılanların hiçbirinin uyuşturucu kullandığına tanık olmadığını söylemişti. "Hayatımda hiçbir zaman, hatta gençliğimde bile hiç uyuşturucu kullanmadım" vurgusunu yapmıştı.