Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün yaptığı yazılı açıklamada, şubat ayı sonunda 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirileceğini açıkladı. Yanık, “Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985’e çıkarmış olacağız” dedi.

Yanık, şubat ayı sonunda yapılacak yerleştirme için 30 Kasım 2022 itibarıyla kamu kurumları tarafından 2 bin 323 kadro talebinde bulunulduğunu bildirerek, adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’na (ÖSYM) yayımladığı tercih kılavuzuna göre 13 Ocak 2023’te tercihlerini tamamladıklarını ifade etti.

Bakan Yanık’ın açıklaması şöyle:

Deneyimsiz bir garson olarak nasıl iş bulabilirim? Deneyimsiz bir garson olarak nasıl iş bulabilirim?

“2023 yılı Şubat ayı sonunda Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985’e çıkarmış olacağız. Amacımız, engellilerimizin istihdam ve girişim imkanlarını geliştirerek sosyal hayata, günlük hayata, istihdam hayatına doğrudan ve engelsiz diğer vatandaşlarımız kadar eşit bir biçimde katılabilmelerini sağlamak.”