banner30

banner29

İnstagram sessize alma özelliği nasıl kullanılır?

İnstagram’da takipten çıkmadan sessize alma nasıl yapılır?

Bilim, Teknoloji 12.09.2019, 10:07
İnstagram sessize alma özelliği nasıl kullanılır?

Sosyal medya sebebiyle istemesek de takip etmek durumunda kaldığımız insanlar sözkonusu olabiliyor. Normalde gönderilerini görmek istemeyip nezaketen takip ettiğimiz kişilerin paylaşımlarını görmekten kurtaran bir özellik artık instagramda da mevcut.

Takibe aldığınız, paylaşımları son dönemde ilginizi çekmeyen kişileri takip listenizden çıkarmadan sessize alabiliyorsunuz. Sessize aldığınız profilin paylaştığı gönderiler artık ana akışta karşınıza çıkmıyor. Kişinin gönderilerinin yanı sıra hikayelerini de sessize alıyorsunuz aynı zamanda. Takipten çıkmadan gönderi gizlemenin en kolay yolu olan sessize alma özelliği Android ve iPhone’da aynı şekilde kullanılıyor.

NASIL SESSİZE ALINIR?

Instagram’da sessize almak istediğiniz kişinin profiline girip sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayarak açılır menüye ulaşıyor,buradan da Sessize Al seçeneğini tıklıyorsunuz. Bunun yerine kişinin profiline gitmeden de sessize alabiliyorsunuz. Bunun için ise ana akışınızda kullanıcı adının yanındaki üç noktaya ardından Sessize Al’a dokunarak işlemi yapabilirsiniz.

İNSTAGRAM  BİLDİRİMLERİ SESSİZE ALMA

Instagram bildirimleri sessize almak içinse yapmanız gereken şey, Android telefon kullanıyorsanız; Ayarlar - Uygulamalar - Instagram - Uygulama Bildirimleri - Sese İzin Ver’i kapatmak.

iPhone kullanıyorsanız; Ayarlar - Bildirimler - Instagram - Sesler’i kapatmak.

İNSTAGRAM DM SESSİZE ALMA

Instagram DM'leri sessize almak için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle: Direct’i açmak ve sessize almak istediğiniz kişinin üzerine tıklayıp Mesajları Sessiz Al’ı seçmek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?