ABD'de yine polis dayağı

ABD'nin Philadelphia kentinde, 6 polisin trafik kontrolü sırasında bir araçtaki 3 kişiyi döverken çekilmiş görüntüleri yayınlandı. WTXF kanalına ait helikopter tarafından çekilen kamera görüntülerinde, 3 polis aracının önceki gün trafikte bir aracı durdurduğu ve 6 kadar polisin aracın etrafını kuşattığı izleniyor.

ABD'de yine polis dayağı

Bir banka soygunu sırasında bir polis memurunun öldürülmesinden 2 gün sonra meydana gelen bu olayda, polisler araçtan indirdikleri ve yere yatırdıkları 2 kişiyi defalarca tekmeliyor. Polisi, bunlardan birini yumruklarken çekerken kameralar, diğerinin de coplandığı izlenimini veren hareketleri tespit ediyor. Araçtaki üçüncü kişi de tekmelerden nasibini alıyor ve kendini yerde buluyor.

Polis ise bu görüntüleri, civardaki bir çatışmaya karşılık bu kişilerin durdurulduğu şeklinde yorumluyor.

Komiser Charles Ramsey, görüntüler üzerine aşırı güç kullanılmasının kesinlikle iyi bir şey olmadığını ifade ederken, hemen yargıya varılmamasını istedi. Komiser, Philadelphia polisinin, memur Stephen Liczbinski'nin banka soygunu sırasında öldürülmesinden bu yana hassas olduğunu belirtti.

Polis, geçen Cumartesi günü yapılan soygunda bir soyguncuyu öldürmüş, diğerini de ertesi gün yakalamıştı. Üçüncü soyguncu ise halen aranıyor.Dayak yiyen kişileri temsil eden avukat D. Scott Perrine, bu olayın polis memurunun öldürülmesi kadar kötü olduğunu belirterek, ancak bunun polis için bir neden oluşturamayacağını bildirdi.


Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5