banner5

banner29

CHP'li belediyeler, 'ben kurtardım' yarışına girişti!

Elazığ'da meydana gelen ve tüm Türkiye'nin acısını yüreğinde hissettiği depremde seferberlik ilan edilmişçesine bir kampanya yürütülüyor. Gencinden yaşlısına, zengininden fakirine herkesin elinden geleni ardına koymayı düşünmediği şu günlerde, CHP'li büyükşehirler, 'Ben kurtardım' deme gafletine düştü.

Dosya 27.01.2020, 01:45 27.01.2020, 02:04
CHP'li belediyeler, 'ben kurtardım' yarışına girişti!

24 Ocak gününün akşam saatlerinde meydana gelen Elazığ Sivrice merkezli büyük deprem sonrasında yaraların sarıması için el ele veren Türkiye, tüm krumları ve insanlarıyla adeta seferberlik ilan etti.

Böylesi bir felaket durumu karşısında kendini öne çıkarmanın ve 'ben yaptım' demenin doğru olmadığı ortadayken, bazı CHP'li belediyeler, deprem bölgesine sadece kendilerinin gönderdiği birkaç ekiple çalışmaların yürütülfüğü havası estirmek adına bazı paylaşımlar yaparak algı oluşturmaya derdine düştü.

İBB Sözcüsü Murat Ongun'n ve ABB Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın attığı tweetler de bu durumu doğrulamak için yeterli.

 İşte o tweetler;

İBB Sözcüsü Murat Ongun'un attığı Tweet

"Uzun uğraşlar ve birlikte çalışma sonuç verdi. Elazığ Merkez Mustafa Paşa Mahallesi’nde 5 yaşındaki bir evladımız enkazdan sağ kurtarıldı. Annesi için de İBB ve diğer arama kurtarma ekiplerinin ortak çalışması devam ediyor."

Deprem meydanını reklam meydanı sanan Mansur Yavaş ta böyle bir paylaşım yaptı!

"Ülkemizin tek yürek olduğu anlarda her zaman güzel haberler vardır. Ankara itfaiyesi ekiplerimiz ile jandarma arama kurtarma işbirliğiyle 5 yaşında bir yavrumuzun ve annesinin enkazdan kurtarıldığı haberini aldık. Büyük mutluluk içerisindeyiz."

HaberVakti.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü