banner29

Dilipak açıkladı! Erbakan neden istifa etti?

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de bu hafta Türk siyasi tarihinin en karanlık günlerinin başında gelen 28 Şubat Postmodern Askeri Darbesi'nin derin gerçekleri ele alındı.

Dosya 26.02.2019, 15:54 14.06.2019, 19:34
Dilipak açıkladı! Erbakan neden istifa etti?

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın açıklamalarda bulunduğu Derin Gerçekler'de bu hafta 28 Şubat Postmodern Askeri Darbesi'nin derin gerçekleri ele alındı.

ERBAKAN'IN İSTİFA NEDENİ

''FETÖ, 28 Şubat sürecinde Necmettin Erbakan'ın harekete geçmesini istiyordu'' diyen Dilipak, ''Yeditepe Üniversitesi'nde BÇG kafalı generaller bir araya geliyor. Bir ses kaydı ulaştı basına... Orada Erbakan harekete geçerse neler yapılacağı anlatılıyor. Tam bir Gezi gibi organizasyondan bahsediliyor. Olayın maliyeti hesaplanıyor. Olaylar kontrollerden çıkarsa ne yapacakalarını konuşuyorlar. En kötü100 bin kişinin ölebileceği söyleniyor. Kim oldukları belli değil, ses kaydı olduğu için. Bunun ardından rejimi korumak için bu bedeli ödemeliyiz diyorlar. Bunun üzerine Erbakan 'kanlı mı olacak yoksa kansız mı?' dedi. Erbakan kan dökeceğim demedi. Bu adamların gözünü kan bürümüş, kan dökecek bu adamlar dedi. Erbakan'ın istifa etmesinin nedeni bu...'' açıklamasında bulundu.

İSLAM'A KARŞI ŞAHİNLER'İN OPERASYONU

Açıklamalarına devam eden Dilipak, ''Erbakan harekete geçmeyip, istifa edince Süleyman Demirel ray değiştirdi. Hükümet kurma görevini Tansu Çiller yerine Mesut Yılmaz'a verdi. Fetullah Gülen de bir hafta sonra Türkiye'den ayrıldı. Erbakan bunların önünü açmadığı için Erbakan'a öfkeliler. Gülen'in ilk ve temel başarısızlığı bu olmuştur. Bu tamamen İslam'a karşı Şahinler'in operasyonuydu. Fakat bunlar aç kurtlar gibi saldırdıkları için vahşet sergilediler.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?