banner29

Dilipak, Ali Babacan'ın kuracağı partiyi böyle anlattı: Yeni bir ANAP...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Ali Babacan'ın AK Parti'den ayrılışını ve sonrasında yaşanacak olan süreci Derin Gerçekler'de ele aldı.

Dosya 09.07.2019, 15:08 09.07.2019, 19:45
Dilipak, Ali Babacan'ın kuracağı partiyi böyle anlattı: Yeni bir ANAP...

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Derin Gerçekler'de Ali Babacan'ın AK Parti'den ayrılış süreci ve sonrası ele alındı.

KİLİT PARTİ OLABİLİR

Herkesin yeni bir partinin geleceğini bildiğini belirten Dilipak, ''AK Parti'de işler daha zor olacak. Eğer birilerini gücendirirseniz; CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP'ye değil kendi içlerinden çıkan bir partiye gideceklerdir. Sadece AK Parti değil, MHP, CHP ve İYİ Parti'den isimlerle görüştükleri söyleniyor. Son anda nasıl kararlar çıkar bilmiyorsunuz. Artık Cumhur İttifakıyla parlamento çoğunluğunun bir garantisi yok. Çünkü her an dengeler değişebilir. Tam bir kilit parti olabilir. Belediye meclislerinin de aritmetiği değişiebilir. Duyumlara göre, büyük bir katılımla, kurucular kuruluyla partiye başlangıç verecekler'' ifadelerini kullandı.

YENİ BİR ANAP

ANAP tarzı bir oluşumun ortaya çıkacağını belirten Dilipak, ''Tam bir merkez parti. 4 eğilimi toplama iddiası var. İdeolojik duruşu yok. Daha çok pragmatik. Ekonomiye ağırlık veren bir politika güdücekler. Yani yeni bir ANAP olayıyla karşı karşıyayız. Bunlardan cesaret alan ikinci bir grup, belli bir miktar güç toplayıp, ortaya çıkabilir. Mesala Davutoğlu ortaya çıkacak olursa onun dini söylemleri daha fazla. Onlar tekrar bir araya geldiğinde, içeriden birilerinin de muhalefet olma durumu var. Tüm bunlar politik ezberleri altüst edecek seviyede. Görünün o ki CHP'de de bölünme başlayacak. Keşke ayrılma olmasaydı ama oldu.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (4)
Ahmet Güneş 2 yıl önce
Cenab_ı Hakkın katında bunun vebalini ödeyebileceklerse benim için hiiiç sıkıntı yok çünkü ellerim yakalarında.amaçları 2023 hedefini sekteye uğratmak bu millete ikinci bir lozan imzalatmak
Necati Altay 2 yıl önce
Abdülhamid hanı tahttan indirenlerin bir çoğu Kalan ömrünü pişmanlık la ağlayarak geçirdi,bunlarda o vijdan ve merhametten eser yok, dünya Ahiret hakkımın zerresini helal etmiyorum Allah CC tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirsin fitne ve fesada fırsat vermesin
mehmet 2 yıl önce
sayın dilipak nerenin anapından bahsediyorsun anlamadım gerçi son zamanlarda seni anlamakta çok zorlanıyoruz
KAYSERİLİ 2 yıl önce
Kursunlar bakalım görelim onlar gibi kurup boyunun ölçüsünü alanlar çok oldu benden onlara oy yerine 3-1-var ancak onu alırlar.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?