Durum vahim! İddiaya göre görüntüler İtalya'dan...

İtalya'da yaşayan bir Türk doktorun sosyal medyada paylaştığı iddia edilen videoda bir hastanede koronavirüsü tedavisi gören hastaların vahim hali görüldü.

Durum vahim! İddiaya göre görüntüler İtalya'dan...

Sosyal medyada bir çok insan tarafından paylaşılan görüntüde hastaların bulunduğu ortamın steril olmadığı ve aynı ortamda bir çok hastanın tedavi edilmeye çalışıldığı görülüyor.

İtalya'daki son verilere göre Kovid-1 salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bini geçti.

Geç önlem alınamasından ve yetkililerin İtalyan toplumuna bu hususta yeterli bilgilendirmeyi vermemelerinden kaynaklı olarak salgın Avrupa'da en hızlı İtalya'da  yayıldı.

Üst düzey bir çok devlet adamının, siyasilerin, sporcuların da pozitif çıkan test sonuçları tüm dünyanın bir anda İtalya'yı konuşmasına yol açtı.

Sokağa çıkma yasağıyla önlem alınan İtalya'da durum çok ciddi bir duruma geldi.

Türkiye'de de alınan önlemlerin yerinde ve isabetli olması doğrultusunda bu salgın, komşu ülkelerdeki ve Avrupa'daki gibi ülkemizde yoğun biçimde görülmedi.

Buna ek olarak halkın bu konuda bilinçlenmesi ve devletin aldığı önlemlere ek oarak kişisel temizliklerine dikkat etmesi de bu virüs salgının Türkiye'de görülmesini üç ay ötelemiş olamamızda çok önemli bir yer tutuyor.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5