Ebu Haris ne yapmaya çalışıyor? Siyasileri 'kafir' mi ilan etti?

Youtube üzerinden yayınladığı videolar ve farklı cemaat üyeleriyle giriştiği kavgalarla gündeme gelen Vasat Kitabevi'nin vaizi Ebu Haris'in açıklamaları dikkat çekmeye devam ediyor. Ebu Haris'in yaptığı açıklamalarda insanları 'tekfir' ve 'mürted' ilan etmesi tepkilere neden oldu.

Ebu Haris ne yapmaya çalışıyor? Siyasileri 'kafir' mi ilan etti?

'Hayır'da yarışması gereken cemaatlerin siyasi, ekonomik ve toplumsal hesaplaşmaların içine girip, birbirlerine karşı savaş açması İslam'a ve Müslümanlara zarar vermeye devam ediyor. Bu hesaplaşmaların son örneği geçtiğimiz günlerde İzmir'de bir kafede yaşandı. Silahlı ve bıçaklı kavganın görüntüleri infiale neden oldu.

ÖZELLİKLE SEÇİM ZAMANI ORTAYA ÇIKIYORLAR

Son zamanlara tasavvuf ekolü içinde yer alan Menzil, İsmailağa gibi cemaatlere yönelik söylemleriyle gündeme gelen ve hatta şiddetle sonuçlanan bir takım olayların da içinde yer alan Vasat Kitapevi bünyesindeki oluşum dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle seçim zamanlarında gündeme gelen "Oy kullanmak küfürdür" söylemlerinde bulunanan oluşumun, bazı isimleri tekfir ederek mürted ilan etmesi tepkilere neden oldu. Daha önce Ebu Hanzala lakaplı Halis Bayuncak, benzer yönde açıklamalarda bulunmuş ve DAEŞ'in Türkiye sorumlusu olduğu iddiasıyla 14 yıla yakın hapis cezası verilmişti. 

BUNLARIN YAŞAMA HAKKI YOK

Tasavvuf ekolü içerisinde yer alan bir kısım insanların hatalı davranış ve söylemlerini de "tüm tarikatlar böyledir" diyerek genelleme yapan ve "İslam devletinde bunların yaşama hakları yok" diyerek tehditvari bir dil kullanan bu oluşumun ne yapmak istediği akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

SİYASİLERE 'KAFİR' İMASINDA BULUNDU

Son olarak Vasat Kitabevi adına yayınlanan videoda Ebu Haris'in konuşmalarının arasında Türkiye'deki siyasi liderlerin ekrana getirilirken 'kafir' ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.  Ebu Haris lakaplı ismin Cengiz Han'ın kafirliğine vurgu yapıp, yaptığı bazı eylemlerin Müslümanca olduğunu vurgulaması da dikkatlerden kaçmadı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
pafta
pafta - 1 ay Önce

ebu haris candır.

SIRADAKİ HABER

banner5