Gezicilerden Türk ordusuna alçak iftira: Kimyasal kullandılar

Bir dönem Gezi Parkı'ndaki üç-beş ağacı bahane ederek yabancı sermayenin desteğiyle Türkiye'nin demokrasiyle iktidara gelmiş hükümetine karşı antidemokratik eylemler içine giren 'Gezici' olarak tanımlanan kitle şimdi de Türk ordusunu hedef alarak kimyasal silah kullandığını iddia etti.

Gezicilerden Türk ordusuna alçak iftira: Kimyasal kullandılar

Twitter üzerinden antidemokratik faaliyetleri destekleyen ve gerçek dışı propagandalarla Türk demokrasisine darbe vurmaya çalışana Geziciler, hedefine Türk ordusunu alarak gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

'TÜRK ORDUSU FOSFOR BOMBASI' KULLANDI İDDİASI

TaksimGeziParkı adlı twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Gezi Parkı'nın elebaşları, gerçek dışı bir iddiayla Türk ordusuna iftira attı. Söz konusu paylaşımda, ''AKP'ye bağlı kahraman ordunun fosfor bombasıyla yaktığı bir "terörist çocuk" Savaş suçlarının affı ve zaman aşımı yoktur. '' ifadeleri kullanıldı. İddialarını sürdüren Geziciler, ''Bu fotoğraf Serakaniye'den ve yaşananlardan bi haber olmanız gerçeği değiştirmiyor Bu fotoğraf ve daha fazlası dünya medyasında yayınladı yayınlanıyor Gerçek. Türkiye beyaz fosfor bombası kullandı ve daha fazla kullanmasını önlemek gerek.'' ifadelerini kullanarak ihaneti bir adım öteye taşıdı.

KİMYASAL DEĞİL, İKİNCİ DERECEDEN YANIK

Geziciler tarafından fotoğrafı kullanılan çocuğun aslında üstündeki kazağın yanması sonucu yanıkları oluştuğu, fosfor bombasıyla böyle bir yanmanın gerçekleşemeceği ifade edildi. Fosfor bombasına temas edenlerin neredeyse tüm vücudunun etkilendiği ve daha derin yanıkların oluştuğu belirtildi. Aynı zamanda Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Savunma (KBRN) uzmanlarının da incelemede bulunduğu ve ikinci derecede yanık olduğu, kimyasal izine rastlanmadığı belirtildi.

TEK BİR GÖRSELLE İFTİRAYI ÇÜRÜTTÜLER

Gezicilerin Türk ordusuna attığı iftiranın ardından sosyal medya kullanıcıları çok sayıda açıklamalamayla iftira kampanyasına karşı adeta set ördü. Paylaşılan görseller arasında oyunun yanık tedavisi gören bir çocuk üzerinden oynandığı ortaya koyuldu.

GEZİCELER TEPKİLER ÜZERİNE PAYLAŞIMI SİLDİ

Toplumun her kesiminden gelen tepkiler üzerine Geziciler, yaptıkları paylaşımı silerek attıkları iftiraların arkasında duramadı.

Habervakti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5