banner29

Kabe'yi 'fabrika' olarak gören Suudi'ye Ali Küçük Hoca'dan ibretlik ders!

Geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Ali Küçük Hoca'nın Suudi Arabistan'da 'Kabe'yi fabrika olarak gören bir esnaf'la arasında geçen diyaloğu böyle anlatmıştı.

Dosya 22.03.2020, 21:34 23.03.2020, 00:06

Türkiye'nin ve Konya'nın tanınmış alimlerinden olan merhum Ali Küçük Hoca yıllar önce Suudi Arabistan'da 'Kabe'yi fabrika olarak gören bir esnaf'la arasında geçen diyaloğu kendisini dinleyenlere dikkat çekici bir şekilde anlatmıştı.

NANKÖRLÜK YAPANLARDAN ALLAH NİMETİ GERİ ALIYOR

Arkadaşlarıyla Mekke'de kamera almaya çıktıklarını belirten Ali Küçük Hoca, ''Bende orada esnafa bi takalayım dedim. Dedim ki bak hep Japon, Tayvan, Çin malı. Neden İslam ülkelerinin mallarını satmıyorsunuz? Ya da siz neden kendi fabrikalarınızı kurmuyorsunuz da başkalarını kazandırıyorsunuz. Adam buna kızdı ve bana Kabe'yi göstererek 'İşte fabrika orda' dedi. 'O fabrika orada dururken ihtiyacımız yok' dedi. O böyle deyince ben de ona 'Onlara sağlarından sollarından önlerinden arkalarından rızık yağdırdık. Sonradan o kasaba halkı Allah'a karşı nankörce davranınca Allah'ta onlara korku ve açlık giysisi giydirdi'' ayetini okudum. Eğer siz de bu Kabe'ye fabrika gözüyle bakarsanız, kesinlikle bekleyin Allah emniyetinizi korkuya, tokluğunuzu açlığa çevirecek yakında. Adam 'nerede bu ayet?' dedi. Hemen Kur'an'dan yerini gösterdim. Adam '65 yaşındayım, kendimi bildim bileli Kur'an okurum, sanki ilk defa gördüm.' dedi. O mantıkla ilk defa okumuş ayeti. Eğer insanlar Allah'ın kendilerine verdiği nimeti Allah'a kulluk yolunda kullanırsa Allah nimeti geri almıyor ama nankörcü davranında o nimeti geri alıyor.'' ifadelerini kullandı.

EN ZENGİN TOPLUMDULAR, ŞİMDİ KAFİRLERE UŞAKLIK EDİYORLAR

''Nimetleri kendilerinden bildiler ama Allah'ın en büyük nimeti olan 'vahiy ve peygamber nimeti'ne karşı nankörce tavır takındılar. Böylece Allah'ın kitabını ve peygamberin sünnetini reddedip, demokratik ve laik bir hayata geçiş yaptılar'' diyen Küçük Hoca, ''Allah bu durumd ane yaptı? Allah onlara korku ve açlık giysisini giydiriverdi. Yeryüzünün en huzurlu, en zengin toplumuydu onlar. Ama Allah'ın nimetlerine karşı küfran-ı nimette bulununca Allah tokluklarını açlığa, emiyetlerini korkuya çevirdi. Öyle bir korkar oldular ki onlar, Müslümanlılarını bile gizlemeye başladılar. Her şeyden korkar oldular. Allah tokluklarını açlığa çevirdi. Almanya'ya Fransa'ya Hollanda'ya gidip, kafirlerin ülkelerinde uşaklık etmeye başladılar. Yeryüzünün en tok en zengin milletiydi onlar. Amma önceki durumlarını değiştirince Allah'ta onların durumunu değiştirdi. Ne zamana kadar sürecek bu? Terk ettikleri Kur'an'a ve peygamberlere barışıncaya kadar, bu zilletleri sürecek onların.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Arabistan Zaten Yolun Azmış Onlar Allah Yoluna Kayıdamaz Arabistanın Liderine Bakdığda Şunu Anlamağ Olur Lider Olmağ O Halkın Anesi Babası Demek Arabistan Lideri Eklağdan Kenar Onlar KABEYE FABRİKDE DEYELER ALLAH KORUSUN BAŞKA İSİMDE DEYELER ALLAH ONLARIN BELASIN VERSİN PEYĞENBERİMİZİN HEKAYELERİN OKUDUĞDA İNSAN ÜZÜLÜR İLLER ÖNÇEDE DÜŞMENLERLE SAVAŞIPLAR İNDİDE KABE HZ.MUHEMMED (S.A) RUHUYLA SAVAŞILAR KABENİ KİRLETEN İBLİSLER YOK OLUN ARABİSTANDA GÖK ÜZÜNDE UÇAN ABABİL KUŞLAR YARALI GELMESİ BİR İŞARET ONLAR TÜRK HALKIN İMANLI HALK OLDUĞUN ANLATIR ABABİL KUŞLARI MELEK SAYILIR İLLER ÖNÇE ABABİL KUŞLAR MÖÇÜZELER YAPMIŞLAR KABE MÖÇÜZELERLE SİRLERLE BAĞLI YUVA PEYĞENBERİMİZİN YUVASI KABEDE İNSANLAR OLDUĞU AN MELEKLER KABENİN ÜZERİNE YIĞIŞIR UMARIM ŞUDA BİR İŞARET KABEYE ZİYARET EDEN İNSANLARIN HEPİSİ TEMİZ İNSAN DEYİL KABE TEMİZLİĞİ SEVER KABEDE PEYĞENBERİMİZİN RUHU HER GÜN AĞLAR UMETİ YOLUNDAN AZDIĞI ÜÇÜN FARYAD EDER ÇOK ZOR ALLAHIN YOLUN SAKLAMAĞ ÇOK GÜZEL DUYĞU AMA ŞUNU HER İNSAN YAPAMAZ KABENİ FABRİK BİLENLER PARASIN YIĞIP MÜSELMAN UMETİNE YARAŞMAYAN İYRENÇ İŞLER YAPILAR ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN AMA ZOR İSLAH OLARSINIZ HEPİNİZ ÇEHENEMDE YANAÇAĞSINIZ YANIN KÜLÜNÜZÜ KABEDEN UZAĞLARA MİSİRİN HİL GÖLÜNE TÖKSÜNLER BİTSİN KURTARSIN HZ.MUHEMMED (S.A) RUHU ŞAD OLAR KAFİRLERİN SAYI AZALAR VİRÜS SİZİN BÜTÜN AİLENİZİ YOK ETSİN SİZ ZATEN MÜSELMANLIĞDAN ÇIKMISINIZ
Günel 1 yıl önce
Namaz Dinin Direyi Sayılır Arabistanın Lideri Namaz Ne Olduğun Anlamaz Liderleri Kafir İblis İnsan Katili Kaşıkçı Gibi İnsanı Yok Etdiler Allah Belanızı Versin TÜRKÜYE HALKI MUTLU HALK LİDERİNİZ NAMAZ YAPIR KURANİ KERİM YOLUNDA YÜRÜYEN BİRİ ÇEBHE ZİNET PARTİSİ NAMAZ NEDİ BİLMYOR TIPKİ ARABİSTAN LİDERİ GİBİ ALLAH HEPİSİN İSLAH ETSİN
nihat 1 yıl önce
rahmetli ali hocam doğru ve azbile söylemiş.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?