banner29

Nadide Eğitim Kurumları Başarıya Doymuyor!

LÖSEV tarafından Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen “World Children’s Winners Game”de yüzme kategorisinde Kocaeli'nin seçkin okullarından Nadide Eğitim Kurumları öğrencisi Berat Eren Kahya, Dünya Şampiyonu oldu.

Dosya 11.07.2019, 21:58 12.07.2019, 11:59

Habervakti/ Özel Haber

Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV ) destekleriyle tedavi görerek sağlığına kavuşan 10 çocuk, 3-8 Temmuz 2019 tarihlerinde Moskova’da düzenlenen 2019 World Winners’ Games oyunları için Moskova'daydı.

TÜRKİYE'DEN 10 ÇOCUK KATILMIŞTI

Türkiye’nin dört bir köşesinde yaşayan ve LÖSEV ’in desteğiyle hayata bağlanan onkoloji hastası 10 çocuk; mini futbol, yüzme, masa tenisi, koşu ve satranç dallarında, farklı ülkelerden gelen kendileri gibi kanseri yenmiş çocuklarla yarıştılar. Çocukların uluslararası spor karşılaşmalarında bir araya gelmeleriyle hem fiziksel olarak daha rahat ve özgür hareket edebilmeleri hem de moral olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri, böylece tedavilerinde daha başarılı olmaları hedefleniyordu.

ŞAMPİYON NADİDE EĞİTİM KURUMLARI'NDAN ÇIKTI.

Şampiyonaya, kuruculuğunu ve başkanlığını 20. dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın yaptığı Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) iştiraklerinden Kocaeli Özel Nadide Okulları adına katılan Berat Eren Kahya adlı öğrenci, yüzme branşında dünya şampiyonu oldu. Nadide Eğitim Kurumları şampiyon olan öğrencisini ''Öğrencimizi, başarısında emeği geçen başta ailesi olmak üzere tüm öğretmenlerini tebrik ederiz.'' açıklamasıyla tebrik etti.

MİKAV bünyesinde hizmetlerini yürüten Nadide Eğitim Kurumları daha öncede Kocaeli özelinde yapılan spor müsabakalarında okçuluk ve badminton dallarında birincilik dercelerine sahip olmuştu. Okul ayrıca başarılı özellikleriyle çeşitli sertifika ve ödüllere layık görülmüştü.

Yorumlar (2)
Almanya Beyazay Engelliler Dernek başkanı Vedat Özçelik 2 yıl önce
ALLAHIM BAŞARINI DAİM ETSİN ÂMİN ECMAIN İNŞALLAH. TEBRİKLER İMİZİ İLETİYORUZ. KUTLUYORUZ.. SELAM VE DUA İLE .
VEDAT ÖZÇELİK
BEYAZAY ALMANYA ŞUBE BAŞKANI
Fatma Cesur, 2 yıl önce
Tebrikler Berat,
Başarılarının devamlı olması dileklerimizle.
Rabbim sağlıkla hoşlukla yollarını açık etsin.
Saygılar........
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?