banner29

Şevki Yılmaz'dan çarpıcı ifadeler: "Işıklarını yaktılar ama nafile!"

Haftalık Cuma yazılarında gündemi yorumlayan İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, bu haftaki yazısında; AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın, AYM binasının görselini kullanarak, verdiği 'ışıklar yanıyor' mesajını yorumladı. Çarpıcı ifadelere yer veren Yılmaz, "Recep Tayyip Erdoğan kardeşimizin 2023 yılındaki adaylığını, AYM'de önleme planlarını işitiyoruz." dedi.

Dosya 17.10.2020, 20:06 18.10.2020, 12:49
Şevki Yılmaz'dan çarpıcı ifadeler: "Işıklarını yaktılar ama nafile!"

AYM üyesi Engin Yıldırım'ın AYM binasının ışıklarının açık fotoğrafını kullanarak 'ışıklar yanıyor' ifadesini kullanması darbe iması olarak görülmüş ve büyük bir tartışmanın fitili ateşlenmişti. 

Yıldırım'ın yaptığı bu paylaşımın ardından, haftalık Cuma yazılarında gündemi değerlendiren Şevki Yılmaz ise, bu hafta çok çarpıcı ifadelere yer verdi.

ERDOĞAN KARDEŞİMİZİN ADAYLIĞINI ÖNLEME SESLERİNİN İŞİTİYORUZ

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimleri adaylığını önce Seçim Kurulu'nda önlenmeye çalıştığını söylerek, " Recep Tayyip Erdoğan kardeşimizin 2023 yılındaki adaylığını, önce Seçim Kurulu'nda, tutmazsa Anayasa Mahkemesi'nde önleme planlarının ayak seslerini işitiyoruz." dedi.

Kamuoyunda 'ışıklar yanıyor' mesajı üzerinden darbe iddiaları öne atılırken, Yılmaz sözlerine şunları da ekledi:

"Milletimizin destek ışıklarını söndürmek için ışıklarını yaktılar. Ama nafile!" 

ŞEVKİ YILMAZ'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

YILDIRIM, 21.YY LGBT'LİLERİN YÜZYILI OLACAK DEMİŞ!

Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım'ın geçmişinin vukuatlarla dolu olduğu ortaya çıktı.

Yıldırım'ın 2013 yılında "Anayasa'da Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Eşitliği" konulu panelde "19 ve 20. yüzyıl özellikle kadınların ve temel insan haklarının kazandıkları zaman dilimleridir. 21. yüzyılda LGBT bireylerin haklarını  kazanacağı yüzyıl olacağına inanıyorum" dediği belirlendi.

Yıldırım'ın sözle de kalmayıp kararlarıyla da sapkınlara adeta hamilik yaptığı ortaya çıktı. Yıldırım onlardan birini 2018'de AYM'nin eşcinsel olduğu için meslekten atılan din dersi öğretmeninin başvurusunda sergiledi.
AYM üyelerinin çoğunluğu bu başvuruya "ayrımcılık yapılmadığı" yönünde karar alırken Yıldırım ve Muammer Topal karara, Anayasa'ya aykırı olduğunu belirttikleri bir yazı yazarak karşı oy kullandı. 

Engin Yıldırım, eşcinsel kimlikli bir öğretmenin din dersi vermesini istedi. 
Yıldırım, karşı oy yazısında, "Anayasa'da devletin resmi cinsel yönelimi yoktur ve devlet tüm cinsiyetler, cinsel kimlikler, cinsiyet kimlikleri ve cinsel yönelimler karşısında eşit ve tarafsız kalmalıdır. Anayasa'da devletin resmi cinsel yönelimi yoktur ve devlet tüm cinsiyetler, cinsel kimlikler, cinsiyet kimlikleri ve cinsel yönelimler karşısında eşit ve tarafsız kalmalıdır. Cinsel yönelim ayrımcılığı kimi hayatların daha az saygıya ve haysiyete sahip olduğunun kabulü anlamına gelip LGBTİ+'lerin eşit fırsat ve haysiyetle toplumsal yaşama katılmalarının engellenmesi sonucunu doğurmaktadır" dedi.

'IŞIKLAR YANIYOR' NE DEMEK? BU BİR DARBE İMASI MI?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?