banner29

'Şeytani gözlükleri takalı ümmet bakışımızı yok ettiler'

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, İslam dünyasındaki ayrılıkların üstüne gittiği yazısında önemli uyarılarda bulunarak birlik çağrısında bulundu.

Dosya 26.07.2019, 11:26 26.07.2019, 21:02
'Şeytani gözlükleri takalı ümmet bakışımızı yok ettiler'

Milli Görüş Hareketi'nin önde gelen isimlerinin başında gelen Şevki Yılmaz, ümmet bakış açısının yok edilişini ''Irkçılık gözlüğü, particilik gözlüğü, mezhepçilik gözlüğü, tarikatçılık gözlüğü, mal ve makam gözlüğü gibi şeytani gözlükleri takalı ümmet bakışımızı yok ettiler!'' sözleriyle açıkladı. 

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Yıllar önce muhterem, merhum ve mağfur Erbakan hocamızla Libya‘daki ilim ve siyaset önderleri toplantısına katılmıştık. Kahvaltıda Afganistan’dan gelen Cemaat Liderine, ‘’tanıdığımız falan İslami Cemaat lideri nasıllar?’’ diye sormuştum. Suratını sertleştirerek: “O kâfir ve haini nerden tanıyorsun?” deyince şoke olmuştum!

İşte Hz. Ali’yi (r.a) bile kâfir görerek şehid eden bu harici kafa bugün de devam ettikçe yüzyıldır yanmakta olan mazlum coğrafyada ümmetin yasını tutmakla ömrümüz geçecek!

Yeter artık! Her işimizde olduğu gibi siyasi ve sosyal hayatımızda Örneğimiz ve Önderimiz Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) “Mü’minin ferasetinden sakının! Zira O, Allah’ın nuruyla bakar!” lisanıyla bizlere emanet ettiği, altından kıymetli tavsiyeleri hepimizin acilen imanı ve ameli olmalıdır!

Feraset nedir? Ehlince malum, at manasına gelen, feres kökünden müştak feraset; at bakışı, engin görüşlü ve ufku geniş manalarına geliyor. Atların gözleri yaratılıştan, çok ufukludur. Görme açıları insanla kıyas edilemez derecededir. Sırtındaki şahsı veya yükü görüp ürkmesin diye atın görüş mesafesini daraltmak için atlara at gözlüğü takarlar! At, gece de görür, gündüz de. Önünü de görür. Arkasını da.

Sevgili Peygamberimiz, bizlerin birbirimizle olan hukukumuzda ve dış düşmanların bizlere karşı oynadığı oyunlara karşı da ferasetli olmamız gerektiğini veciz sözüyle ifade buyuruyor. Ama birbirine karşı at gözüyle bakması gereken İslam âlemine, maalesef çeşitli at gözlüklerine benzer gözlükler taktılar.

Irkçılık gözlüğü, particilik gözlüğü, mezhepçilik gözlüğü, tarikatçılık gözlüğü, mal ve makam gözlüğü gibi şeytani gözlükleri takalı ümmet bakışımızı yok ettiler!

Kendi ırkından, kendi partisinden, kendi mezhebinden ve kendi tarikatından olmayanı kardeş göremez olduk! Düşmanlarımızı dost, dostlarımızı düşman görür olduk!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?