Vail kendini neden astı? İşte son gelişme...

9 yaşındaki Suriye'li Vail El Suud, Kocaeli Kartepe'de bir mezarlıkta giriş kapısına asılmış şekilde bulunmuştu. Mezarlığın giriş kapısında asılı halde bulunan Vail hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı? Vail iddia edildiği gibi ''ırkçı söylemlere'' muhatap oldu mu? Öğretmen ve arkdaşlarıyla sorun yaşadı mı? İşte detaylar...

Vail kendini neden astı? İşte son gelişme...

Geçtiğimiz günlerde 9 yaşındaki Suriye'li Vail, Kocaeli Kartepe'de bir mezarlıkta giriş kapısına asılmış şekilde bulunmuştu. Herkesin yüreğini sızlatan bu olayın iç yüzü hakkında ise onlarca iddia ortaya atıldı. Kendisini 'asarak intihar' ettiği de söylenen Suriye'li Vail'in, ''okuldaki arkadaşları ve öğretmenleri tarafından dışlandığı'' ve bunun akabinde canına kıydığı iddiasına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir açıklama gelmişti.

MEB, şu açıklamayı yapmıştı.

Açıklamayı okumak için tıklayınız.

Ancak bugün haber merkezimize ulaşan İHH Kartepe Temsilcisi Yunus Soyyiğit, konuya yepyeni bir boyut getirdi.

Olayın sanıldığı gibi Vail'i  öğretmeninin azarlaması veya arkadaşlarının dışlaması sonucu olmadığını ve hiçbir şekilde ırkçılık yaşanmadığını yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu.

İşte o açıklama....

"Esselamualeykum perşembe günü Kartepe Acısu Mahallesi’nde, mezarlık kapısına asılı halde bulunan Vâil kardeşimizin, okulda arkadaşlarıyla küçük bir tartışma yaşadığı, Öğretmenlerinin çocukları ayırarak barıştırıp birlikte oyunlar oynadıkdan sonra okulun bitmesiyle evine gelmiş olması söz konusudur.  Annesine camiye gidiyorum diyerek evden çıkan Vail’in, elinde kemerle oynayarak mezarlığa girdiği gözüküyor.
Oynarken dahi böyle bir hadisenin yaşanmış olması söz konusudur.
“Öğretmenlerin çocuğu azarladığı, sınıftan kovduğu ve okulunda böyle her hangi bir ırkçı trajedinin yaşandığı haberler asparagastır”
Olay benim evimin önünde gerçekleşmiştir, Vail'i ilk görenlerden ve teşhis edenlerden biri de benim."
Kamuoyuna duyurulur."

İHH Kartepe Temsilcisi
Yunus Soyyiğit

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 03:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5