ABD'de çiftçiler ayaklandı! 'Kendi soframızı bile kuramıyoruz...'

ABD medyası 2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı destekleyen çok sayıda çiftçinin bugün en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını, borç batağına saplandığını, birçoğununsa iflas ettiğini yazdı. Medya bir çiftçinin “Bizim dünyayı beslememiz gerekiyor ama kendi soframızı bile kuramıyoruz” sözünün durumu özetlediğini kaydediyor.

ABD'de çiftçiler ayaklandı! 'Kendi soframızı bile kuramıyoruz...'

Washington Post gazetesi, 2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı destekleyen çok sayıda çiftçinin bugün en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını, borç batağına saplandığını, birçoğununsa iflas ettiğini yazdı. Gazete, çiftçilerin, Trump’a oy verdikleri için pişman olduğunu ileri sürdü.

Amerikan Washington Post gazetesi, 2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı destekleyen çiftçilerin bin pişman olduğunu yazdı.

Trump'ı destekleyen çok sayıda çiftçinin bugün en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını, borç batağına saplandığını, birçoğununsa iflas ettiğini belirten gazete; bir çiftçinin ”Bizim dünyayı beslememiz gerekiyor ama kendi soframızı bile kuramıyoruz” sözünün durumu özetlediğini kaydediyor.

Gazetenin haberine göre bazı çiftçiler, ailelerini beslemek için gıda bankalarından yardım alıyor, gıda karnesi başvurusunda bulunuyor.

KRİZ DERİNLEŞTİ

Süt endüstrisinin küresel çapta fazla üretim yapması nedeniyle fiyatların düşmesi ve Amerika'daki süt tüketiminin azalması, mandıracılığın krize girmesine yol açtı.

Meksika ve Çin'in Başkan Trump'ın ticaret savaşı kapsamında getirdiği ilave gümrük vergilerine Amerikan mandıra ürünlerine ek vergi koyarak yanıt vermesi, krizi derinleştirdi.

Gazete, sadece New York eyaletindeki mandıraların 125 milyon dolar zarara uğradığını yazıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5