banner29

Azerbaycan'da halk seferberlik talebiyle Milli Meclisin önünde toplandı

Ermenistan'ın saldırılarını protesto eden Azerbaycanlılar geceyi ayakta geçirdi

Dünya 15.07.2020, 09:37 15.07.2020, 14:02
Azerbaycan'da halk seferberlik talebiyle Milli Meclisin önünde toplandı

BAKÜ (AA) - Azerbaycan'da, Ermenistan ordusunun sınırda yaptığı saldırıları ve Dağlık Karabağ'ın işgalini protesto eden halk geceyi, seferberlik talebiyle toplandığı Milli Meclisin önünde geçirdi.

Pazar gününden bu yana Ermenilerin, Azerbaycan ordusunun sınırdaki mevzilerine düzenlediği saldırıları ve bu saldırılardaki can kayıplarını protesto etmek amacıyla binlerce Azerbaycanlı sokaklara döküldü.

Bakü'de ve çevre şehirlerde yaşayan Azerbaycanlılar akşam saatlerinde başkentin sokaklarında kortej oluşturdu. Ellerinde Azerbaycan bayrakları taşıyan ve "Karabağ bizimdir bizim kalacak" sloganı atan vatandaşlar, Milli Meclisin önünde toplandı. Binlerce kişi burada, seferberlik ilan edilmesi için slogan attı.

"Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Başkomutan, silah ver bize" sloganları atan Azerbaycanlılar geceyi Meclisin önünde geçirdi.

Ermenistan ordusu, 12 Temmuz'da sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti.

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen dört asker hayatını kaybetmiş, dört asker yaralanmıştı.

Dün de devam eden çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan biri tümgeneral olmak üzere 7 asker şehit olmuştu.

Yorumlar (3)
Günel 8 ay önce
Rabbim Azerbayçan Türküye Halkı ŞEHİDLERİNE Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun 15 Temuz 14 Temmuz Şehidleri Unudulmaz Unutduranlar İblisdi O İblislerki Aneleri Gözü Yaşlı Koydu Azerbayçan Halkı Üçün Zor Dün Azeri Halkı Ayağa Kalkdı Ama Tek İdi Bir Lideri Yok İdi Azerinin Aliyev Deyilen Lideri Eşinin Enbisesin Altında Gizlenmişdi Eşini Gizledip Korudu Koltuğ Üçün Halkın Karşısına Çıkamadı ALİYEV Dünyadan Köcen Şehidlere Rehmet Olsun Demedi Zaten Deyemez Çünkü Ermenidi Aliyevin Kızı Eşi Putinin Medalın Daşıyır Putinin Köleleri İblisler Kirli Elinizi Azerinin Üzerinden Çekin Aliyevler Yok Olsun İnsanlar Mitinkden Aliyevin Hekelin Atmasın Bekleyirdi Oda Olmadı Lidersiz Ölke Kurda Kuşa Yem Olar Çok Tesüf Edirem Savaşda Üç Oğlun Anesin Feryadın Gördüm İnsanın Kalbi Parçalanır Koltuğda Oturanlar Şehidlerin Bele Sayın Doğru Dürüst Söylemiler Şehid Olan İnsanların Orkanın Götürüp Satan Aliyevlerden Ne Beklener Sonra Deyiler Şehid Olan Gölde Boğuldu Öldü Şehid Esger Gölde Ne Yapır Allah Aliyevleri Yok Etsin Onların Planı Tovuz Rayonun İşğal Etmek İdi Allah Aliyevleri İşğal Etsin
tugo 8 ay önce
...ermenistan da kaşınıyor...
aysel demirez 8 ay önce
Tüm azeri kardeşlerimizin yanındayız. İki ülke arasında hiç bir farklılık yoktur ha burası ha orası.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?