banner29

Azerbaycan'dan, Macron'a tarihi cevap!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, ''Azerbaycan ordusu, Ermenistan topraklarını terk etmeli'' sözlerine Azerbaycan'dan tarihi cevap geldi.

Dünya 02.06.2021, 00:47
Azerbaycan'dan, Macron'a tarihi cevap!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Paris'te bir araya gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Azerbaycan ordusu, Ermenistan'ın topraklarını terk etmeli ve esirleri serbest bırakmalıdır" dedi. Konuya ilişkin Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ermeni asıllı askeri esirimiz bulunmuyor fakat ilk Karabağ Savaşı'nda Ermenilerin esir aldığı 4 bin Azerbaycanlıdan henüz haber yoktur" denildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'la bir araya geldi.

Macron, "Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'ın egemen topraklarını terk etmesi gerekiyor." ifadesini kullandı ve Azerbaycan'ın elinde esirler olduğunu ifade ederek "serbest bırakılması" çağrısı yaptı.

"AZERBAYCAN'DA ERMENİ ASILLI ASKERİ ESİR YOK"

Yapılan açıklamada, Azerbaycan'da Ermeni asıllı askeri bir esirin olmadığı vurgulanarak, "Ateşkesten sonra sabotaj yapmak isterken yakalananlar ise esir sayılmıyor." denildi.

"4 BİN AZERBAYCANLIDAN HENÜZ HABER YOK"

Açıklamanın devamında ise, "Ayrıca hatırlatalım, ilk Karabağ Savaşı'nda Ermenilerin esir aldığı 4 bin Azerbaycanlıdan henüz haber yoktur." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (1)
Ayşe Karaca 2 hafta önce
Yasaklar ve maske zorunluluğuna ve aşıya HAYIR
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?