banner30

banner29

Erdoğan'dan Macron'a tarihi ayar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'KKTC Cumhurbaşkanı'nın harekat ile ilgili açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' diye soran Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a efsane bir cevap verdi.

Dünya 16.10.2019, 11:21 16.10.2019, 12:34
Erdoğan'dan Macron'a tarihi ayar!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır" diyen KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sordu ama sorduğuna pişman oldu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o anları  anlattı.

'NE ZAMANDAN BERİ KKTC'Yİ TANIYORSUNUZ?'

Uçakta gazetecilerin KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın tepki çeken açıklamalarının hatırlatması üzerine Erdoğan, "Macron da 'KKTC Cumhurbaşkanı'nın harekat ile ilgili açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' diye sordu. Ben de sordum 'Ne zamandan beri KKTC'yi tanıyorsunuz?" dediğini belirtti.

'KEŞKE KAPILARI AÇSANIZ DEDİLER'

Erdoğan, "Mültecilere kapıları açarız dediniz. Kafanızda bir takvim ve kırmızı çizgi var mı. Şu olursa mülteciler için kapıları açarız kırmızı çizgimiz var mı?" sorusuna da "Şu anda konu masa üstünde. Hatta AB üyesi ülkelerin bazıları keşke kapıları açsanız dediler." cevabını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?