banner29

Erdoğan Putin'e açık açık söyledi: "Antlaşma sağlanmazsa temizliğe devam"

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Moskova'da bugün ortaya çıkan mutabakatın, lider diplomasisinin sonuç vermeye devam ettiğini gösterdiğini aktardı. Ayrıca kaynaklar, Erdoğan'ın, antlaşma olmaması halinde Türkiye'nin rejim unsurlarını İdlib'den kendi imkanlarıyla temizleme hususunda kararlı olduğunu belirttiğini bildirdi.

Dünya 05.03.2020, 22:00 05.03.2020, 22:10
Erdoğan Putin'e açık açık söyledi: "Antlaşma sağlanmazsa temizliğe devam"

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Kremlin Sarayı'nda gerçekleştirdiği baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Moskova'da bugün ortaya çıkan mutabakatın, lider diplomasisinin sonuç vermeye devam ettiğini gösterdiğini aktardı.

Erdoğan-Putin ortak basın toplantısı

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi olumlu bir ortamda geçti.

'ANLAŞMA SAĞLANMAZSA...'

Putin'in taziye açıklamasının olumlu karşılandığını aktaran kaynaklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, anlaşma olmaması halinde Türkiye'nin rejim unsurlarını İdlib'den kendi imkanlarıyla temizleme hususunda kararlı olduğunu ortaya koyduğunu belirtti.

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ FARKINI GÖSTERDİ

Türkiye'nin, aynı zamanda Batılı devletlerin İdlib sahasındaki koşulları dikte etmesine izin vermeyeceğini ortaya koyduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Türkiye'nin, kendi göbeğini kendi keserek, bölgede kimsenin maşası olmayacağını gösterdiğini, Türk savunma sanayiinin, İdlib krizinde rüştünü ispat ettiğini belirtti.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Erdoğan Gibi Lider Putine Artığ İnanmaz Erdoğan Umarım Putine Ders Vereçek Rusdan Aldığı Silahları Hazırladaçağ Ve Ağır Zerbe Vuraçağ Erdoğan Putinin Kalbin Kitab Gibi Okuyur O Düşmenin Özüne Yakın Tutur Tez Zamanda Esed Rus Suriyeden Gedeçek Köçkünler Yuvasına Kayıdaçağ Suriya Zaten Türküyenin Bir Parçası Yazıların Birinde Okumuşdum Suriya Türküye Halkının Olup Kürdler Meskan Salıp Kürdler Türkler Kardaş Kıbrız Halkıda Türküyenin Bir Parçası Ama Düşmen Olmağ İsteyir Türk Halkı Üçün Çok Zor İnsanın Düşmeni Olmasa İyi Olar Ama Hayat Şu Dostlar Düşmen Olur Şu Hayatda Tıpki Babaçan Davudoğlu Gibi Allah Korusun Bele Dostlardan
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?