banner29

Evanjelistler yine ne deniyor? "Sana gitmeni emrediyorum koronavirüs"

Dünyada koronavirüs vaka sayısında listenin ilk sırasında yer alan ABD'de, Trump’a olan desteğiyle bilinen Evanjelist grupların liderleri, virüse karşı dua töreni düzenledi.

Dünya 30.03.2020, 17:28 30.03.2020, 17:55
Evanjelistler yine ne deniyor? "Sana gitmeni emrediyorum koronavirüs"

Koronavirüsle baş etmeye çalışan ABD, Çin’de vaka sayıların azalması ve ölümlerin durmasının ardından salgının yeni merkezi haline geldi.

Toplam vaka sayısı 24 saatte 19 bin 826 artışla 124 bin 686'ya, ölü sayısı da 480 artarak 2 bin 191'e ulaştı.

Ülkede düzgün işlemeyen sağlık sistemi nedeniyle onlarca kişi tedavi alamadığı için hayatını kaybederken, tıbbi malzeme yetersizliği nedeniyle de ülke genelinde bir kaos havası hakim.

"SANA GİTMENİ EMREDİYORUM KORONAVİRÜS"

ABD Başkanı Trump, içinde bulunduğu zor durum nedeniyle daha önce Çin virüsü olarak adlandırdığı salgında suçlamalarını yönelttiği Çin’e bile yardım isteğinde bulunurken, ülke şimdi de Evanjelist grupların insafına kaldı.

Koronavirüsle mücadele ettiklerini iddia eden Evanjelist liderler, yaptıkları yayında koronavirüse “ülkeden gitmesini” emretti.

Adeta bir “şeytan çıkarma” ayininin düzenlendiği gösteride virüs “Seni Tanrı adına yargılayarak hakkındaki hükmünü icra ediyorum koronavirüs, tüm gücünü yok et, bu ulusun üzerinden defol, bunu bitirmeni emrediyorum!” cümleleriyle defedilmeye çalışıldı.

Kaynak: Ensonhaber

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Amerkada Gerçekdende Virüs Salğını İnsanları ŞEHİD Edir En Yakın Ekrabamızdan Bu Gün Haber Aldım Amerkada Veziyet Vahim Ölüm Haberlerinden Başka Heçne Duymuruğ Bele Getse Çok Kötü Olaçağ Küçelerde İnsan Yok İnsanlar Kapıya Yakın Duramılar İyi Haber Alamırığ Allah Amerkada Olan Müselmanları Korusun Korku İçinde Yaşayılar Allah Tranpın Belasın Versin Bütün Dünyada Olan İnsanlar Yaralı Tranpın Başına Yığılanlarda İblislerdi Onlar DUA İBADET Bilemyor Onların Duaların Allah Kabul Etmez Tranp Kalbinde Para Düşünür İMF Bir An İşe Başlasın Paraları Hazineye Doldurağ İnsanların Şehid Olmasın Önemi Yok Tranp Şehid Düşünse Silah Virüs Yapmaz Topladığın Para Hayrına Kismet Olmasın
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?