banner30

banner29

İngiltere şokta! Bir kamyonda 39 ceset bulundu...

İngiltere polisi Essex bölgesinde bir kamyonda 39 ceset bulunduğunu açıkladı.

Dünya 24.10.2019, 02:20
İngiltere şokta! Bir kamyonda 39 ceset bulundu...

İngiltere’ye Holyhead’den giren kamyonun 25 yaşındaki sürücüsü de cinayet şüphesiyle gözaltına alındı.

KAMYON BULGARİSTAN’DAN GELDİ

Kamyonun Bulgaristan’dan İngiltere’ye ulaştığı tespit edildi. Kamyon, İngiltere’nin başkenti Londra’nın doğusundaki Grays kasabasında bulundu. Cesetlerden birinin bir çocuğa ait olduğu, gözaltına alınan kamyon sürücüsünün 25 yaşındaki bir Kuzey İrlandalı olduğu bildiriliyor.

‘NE OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Andrew Mariner adlı polis yetkilisi, kamyonun 19 Ekim’de Bulgaristan’dan geldiğini ve şoförün sorgulandığını belirterek şunları söyledi: “Birçok kişinin hayatını kaybettiği trajik bir olayla karşı karşıyayız. Ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Şu anda cesetleri teşhis etme aşamasındayız. Ancak bu uzun zaman alabilir” dedi.

Cesetlerin bulunmasından ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Kurbanların kimliklerinin tespitine yönelik çalışma başlatıldığı bildirildi.

JOHNSON’DAN AÇIKLAMA

Olayın ardından bir açıklama yapan Başbakan Boris Johnson, “Bu trajedi karşısında dehşete düştüm” dedi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan düzenli bilgi aldığını vurgulayan Johnson, olayın aydınlatılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

İÇİŞLERİ BAKANI: ŞOK İÇİNDEYİZ VE BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ YAŞIYORUZ

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, olayla ilgili ilk açıklamasında “Şok içindeyiz ve büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Çok trajik bir olay” dedi. Olayın yaşandığı Thurrock bölgesinin Muhafazakâr milletvekili Jackie Doyle-Price ise paylaştığı Twitter mesajında “İnsan kaçakçılığı korkunç ve son derece tehlikeli bir olgu. Umarım Essex emniyeti bu katilleri yakalar ve yargı önüne çıkarır” dedi.

İNSAN KAÇAKÇILARI ÜZERİNDE DURULUYOR

Yerel basında çıkan haberlerde polisin, olayın arkasında insan kaçakçılığı şebekelerinin bulunduğu tezi üzerinde durduğu kaydedildi.

BENZER BİR OLAY 2000 YILINDA DA YAŞANMIŞTI

2000 yılında İngiltere’nin Dover kentinde 58 Çinli göçmenin cesedi bir kamyonda bulunmuş, kamyonun Hollandalı sürücüsü cinayetten hüküm giyerek hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?