banner29

'İsraille ilişkileri normalleştir' diyenlere Ömer eL-Beşir'den tarihi cevap!

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, kendisine İsrail'le ilişkileri normalleştirme tavsiyesinde bulunanlara anlamlı bir cevap verdi.

Dünya 04.01.2019, 16:11
'İsraille ilişkileri normalleştir' diyenlere Ömer eL-Beşir'den tarihi cevap!

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, kendisine İsrail'le ilişkileri normalleştirme tavsiyesinde bulunanlara verdiği cevabı açıkladı.

Sudan'ın başkenti Hartum'daki konukevinde sufi tarikat liderleriyle bir araya gelen Ömer el-Beşir, "Ülkeyi içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için bize İsrail'le ilişkileri normalleştirme tavsiyesinde bulunanlar oldu ama biz diyoruz ki rızık kimsenin değil Allah'ın elindedir." ifadelerini kullandı.

Ülkede düzenlenen gösterilerde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beşir, "Biz, insanları intikam almak için öldürmüyoruz. Biz, onlara güvenlikli bir ortam, onurlu ve müreffeh bir yaşam sağlamak için geldik" dedi.

Hükümetin hedefi ve devletin görevinin insanları ve mülklerini korumak olduğuna işaret eden Beşir, gösterilerin kriz nedeniyle çıktığını ancak bu protestolarda vatandaşların mülkleri ve devlet kurumlarının ateşe verildiğini, emniyet merkezlerine saldırıldığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?