banner30

banner29

Mısır eski C.başkanı Abdünnasır, İsrail'e savaş açarken, damadı İsrail'e ajanlık yapıyormuş!

İsrail’e karşı Arap ülkelerini bir araya getirerek 1967 ve 1973 savaşlarını gerçekleştiren Mısır eski Cumhurbaşkanı Abdünnasır’ın damadı Eşref Mervan’ın İsrail ajanı olduğu ortaya çıktı.

Dünya 16.01.2020, 22:52
Mısır eski C.başkanı Abdünnasır, İsrail'e savaş açarken, damadı İsrail'e ajanlık yapıyormuş!

İsrail’e karşı ilan ettiği başarısız savaşlarla tanınan Mısır eski Cumhurbaşkanı Cemal Abdünnasır’ın damadının MOSSAD ajanı olduğu iddia edildi. Dobi mahlasını kullanan ve İsrail’in Haaretz gazetesine konuşan 86 yaşındaki eski MOSSAD sorumlusu, Cemal Abdünnasır’ın damadı Eşref Mervan’ın MOSSAD ajanı olduğunu söyledi.

Mısır ordusu hakkında bilgiler verdi

Mervan ile ilk kez 1970’in Aralık ayında buluştuğunu söyleyen Dobi, 3 ay içinde Mervan’ın MOSSAD bünyesindeki en önemli casus olduğunu söyledi. Dobi, Mervan’ın Mısır devletinin yalanlamasına rağmen kendileri için çalıştığını söyleyerek, Londra’daki ilk buluşmalarında kendisine Mısır ordusu hakkında bilgiler verdiğini söyledi.

Dobi, Ekim 1973 Arap İsrail savaşı öncesinde de Mervan’ın Enver Sedat’ın danışmanı olması hasebiyle haiz olduğu bilgileri kendilerine verdiğini bildirdi. Dobi, Mervan’ın yine Ekim 1973 savaşı öncesinde Londra’da Yahudi bir kadının evinden kendilerini arayarak savaşın kapıda olduğunu, savaş çıkma ihtimali hakkında “yüzde 99” ihtimal olduğunu bildirdiğini belirterek “Gerçekleşen de o oldu” dedi.

Para için yapmış

Mervan’ın kendileri için çalışma sebebini de anlatan Dubi, bunun para için olduğunu söyledi. Dubi ayrıca, Mervan’ın başka ülkelerin istihbarat kuruluşlarıyla da ilişki içinde olduğunu kaydetti.

Kaynak: yeniakit.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?