banner30

banner29

Pakistan'dan rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Pakistan Başbakanı Imran Khan, Keşmir'de Hindistan'dan gelebilecek saldırıya "karşılık" verileceği sözünü verdi. Khan, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" ifadelerini kullandı.

Dünya 14.08.2019, 15:14
Pakistan'dan rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Keşmir bölgesinde Pakistan kısmının başkenti Muzafferabad'ta açıklamalarda bulunan Imran Khan, Gelebilecek herhangi bir Hindistan saldırısına "karşılık" verileceğiniaktardı.

Konuşmasında Hindistan'dan bahsederek, "Pakistan ordusu, Keşmir'in Pakistan tarafından yönetilen kısmında bir şeyler yapmayı planladıkları konusunda sağlam bir bilgiye sahip" dedi.

Khan, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" şeklinde konuştu.

DELHİ YÖNETİMİNİN KEŞMİR KARARI

Hindistan, Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan anayasa maddesini iptal ederek, bölgenin özel statülü yapısını ortadan kaldırmıştı.

HİNDİSTAN İLE PAKİSTAN'IN KEŞMİR SORUNU

Yüzde 45'LİK bölümü Hindistan'ın, yüzde 35'i de Pakistan'ın kontrolünde yönetilen Keşmir bölgesinin geri kalan yüzde 20'sine ise Çin hakim durumda. Hindistan yönetimi altında bulunan kısımı Cammu Keşmir eyaleti ismiyle kendine bağladı. Cammu Keşmir, Hindistan içerisinde Müslümanların çoğunlukta bulunduğu tek eyalet.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?