banner29

Pedofili suçlusu milyarderin otopsi sonucu cinayet şüphelerini arttırdı!

ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD başkanı Bill Clinton ve Prens Andrew gibi nüfuzlu isimlerin yakın dostu olan Jeffrey Epstein'a, kız çocuklarını kullanarak fuhuş ağı kurmaktan tutuklanmış ve kısa bir süre sonra hücresinde ölü bulunmuştu. Yapılan otopside Epstein'in boynunda birden çok yerde kırık olmasının boğulma şüphesi oluşturduğu belirtildi.

Dünya 15.08.2019, 14:15
Pedofili suçlusu milyarderin otopsi sonucu cinayet şüphelerini arttırdı!

ABD'de kız çocuklarının istismar edildiği seks ticareti ağı kurmak suçlamasından tutukluyken hücresinde ölü bulunan milyarder finansçı Jeffrey Epstein'a yapılan otopsiden şüpheleri pekiştiren sonuçlar çıktı. 

KIRIKLAR BOĞULMA ŞÜPHESİNE NEDEN OLDU

The Washington Post gazetesi, adını açıklamadığı kaynaklara dayanarak, otopsiye göre Epstein'ın boynunda bir dizi kırık kemik bulunduğunu duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump, eski Başkan Bill Clinton, İngiltere York Dükü Andrew gibi nüfuzlu isimlerin yakın dostu Epstein'in ölüm haberini ilkin 'intihar' diye duyuran medya organları, daha sonra pek çok şüpheli yönün ortaya çıktığına dikkat çekmişti.  Post'a konuşan kaynaklar, bu tür yaralanmaların ancak kendilerini asan ya da başkası tarafından boğulan insanlarda görülebileceğini söyledi. Haberde "Bu türden kırıklar kendilerini asanlarda ortaya çıkabilir. Ama boğularak öldürülenlerde daha yaygındır" görüşü aktarıldı.

1-2 SAAT ÖNCE ÖLMÜŞTÜ

Otopsi yapılmış olmasına rağmen, meşhur hedge-fon yöneticisinin ölüm nedeni henüz resmen açıklanmadı. Dün NBC News, Epstein'ı gözetlemekle görevli iki gardiyanın intihar sırasında uyuyor olabileceğini duyurdu.  NBC News'a konuşan kaynaklar, gardiyanların Epstein'ı 30 dakikada bir hücresinde kontrol ediyor gibi gözükmek için kayıt girişlerinde sahtecilik yapıldığından şüphelendiğini söyledi.  Son haberlere göre Epstein cesedinin bulunmasından 1-2 saat önce ölmüştü. 

'EPSTEİN NEFES AL, NEFES AL'

Salı günü CBS News, 66 yaşındaki milyarder işadamının kendini asmış halde bulunduğu hücreden gardiyanların "Epstein, nefes al, nefes al" diye bağırma seslerinin duyulduğunu haberleştirmişti.   

ÇARŞAFLA KENDİNİ ASTI

The New York Post gazetesine göre Epstein yataktan çıkardığı çarşafla kendini astı ve kendini boğmak için yere düz çöküp öne doğru eğildi.  Epstein'ın temmuz sonunda 'intihar girişimi' diye haberleştirilen şekilde boynunda izlerle baygın bulunmasının ardından intihar gözetimine alındığı belirtilmişti. Ama 10 Ağustos'taki ölümünden önce avukatları intihar gözetiminden çıkarılmasını talep etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?