banner30

banner29

Rusya, Esed’e 100 bin füze gönderdi! Flaş iddia!

Çin haber portalı Sohu, Rusya’nın, TSK'ın Bahar Kalkanı çerçevesindeki operasyonları karşısında darmadaın olan Şam rejimine 100 bin füze gönderdiğini öne sürdü.

Dünya 05.03.2020, 20:49 05.03.2020, 21:04
Rusya, Esed’e 100 bin füze gönderdi! Flaş iddia!

Çin haber portalı Sohu, Rusya'nın, Türk ordusunun operasyonları karşısında zor duruma düşen Şam rejimine 100 bin füze gönderdiğini öne sürdü.

Sohu'da, “100 bin füze Tartus Limanı'na geldi. ABD müdahale edemedi” başlığı altında çıkan haberde,

“Son günlerde Suriye'nin kuzey İdlib bölgesinde Türk ordusuyla, Suriye ordusu arasındaki çatışmalarda Suriye ordusu çok sayıda askerini kaybetti yine çok sayıda askeri de yaralandı. Ayrıca çatışmalarda Suriye ordusu büyük miktarda silah ve ekipman kaybetti. Ancak Rusya'dan gelen silahlarla Suriye ordusu yenilendi ve güçlendi” denildi.

Rus uydu haber ajansına göre ise, 2 Mart'ta ABD ordusunun büyük bir uçak gemisi Cebelitarık Boğazı'ndan Akdeniz'e girdi. ABD uçak gemisi Akdeniz'e girdikten sonra, Rusya'nın 100.000 füzesi de, Esed rejim güçlerine verilmek üzere Suriye'nin Akdeniz'deki Tartus limanına ulaştı.

Tartus limanına ulaşan 100 bin Rus füzesi, silah ve mühimmatın, Suriye rejim ordusuna güç kazandıracağını öne süren Rus uydu haber ajansı; Tartus limanına nakledilen 100 bin füzenin hava savunma sistemleri için gerekli füzeler ve ve tanksavar füzeleri olduğunu kaydetti.

Rus Interfax Ajansı'nda yer alan habere göre ise, Rusya'nın Karadeniz Filosu'na bağlı olan ve Kalibr adı verilen seyir füzelerini taşıyan iki fırkateyni Suriye'ye göndermişti.

Sivastopol'daki Rus deniz üssünden yola çıkan gemilerden biri olan Amiral Makarov gemisi 28 Şubat saat 11.00 sularında İstanbul Boğazı'ndan geçmişti.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Esedinde Rusunda Belasın Versin Füzeler Onların Çoçuğlarına Kismet Olsun Çoçuğları Ölsün Görek Ne Olaçağ Yazığ Deyilmi Mehmetçiklere Açılmamış Fidan Gibi Solur Çoçukları Babasız Kalır
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?