Trump ABD'deki ara seçimleri değerlendirdi

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'deki ara seçimleri değerlendirdi. Trump, "Cumhuriyetçi Parti’nin tarihindeki en büyük desteği gördük. Cumhuriyetçiler için büyük bir gün." dedi.

Trump ABD'deki ara seçimleri değerlendirdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin ara seçimlerinde oy verme işlemleri sona erdi. Resmi olmayan sonuçlara göre; Demokratlar, 8 yıl sonra Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu ele geçirdi; Cumhuriyetçiler ise Senato'da çoğunluğu korudu.

Seçimler sonrası Başkan Donald Trump, sonuçları "başarı" olarak nitelendirdi.
Sosyal medya hesabından "Muazzam bir başarı. Herkese teşekkürler" mesajını paylaştı. 

Ardından basın açıklamasında Cumhuriyetçiler için büyük bir gün diyerek halka seslendi. "Cumhuriyetçi Parti’nin tarihindeki en büyük desteği gördük." dedi. 

Trump, "Meksika sınırındaki duvarı örmek için çalışmaya devam edeceğiz, duvara ihtiyacımız var." değerlendirmesinde bulundu. 

Trump'ı zor günler bekliyor

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ilk sonuçların ardından, Demokratların kazanımının Başkan için önemli bir sonuç doğurmadığını dile getirmiş, "Başkan Demokratlarla da çalışmak istiyor" demişti.Ancak ortaya çıkan bölünmüş tablo nedeniyle, uzmanlar, 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerine giden süreçte Trump'ın işinin zor olacağı görüşünde.

Temsilciler Meclisi'nin onayını gerektiren özellikle iç meselelerde Trump, Demokratlarla anlaşmak zorunda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5