banner29

Trump alay konusu olduğu açıklamasına cevap verdi! "Kinaye yapmıştım"

ABD Başkanı Donald Trump, 'vücuda dezenfektan enjekte edilmesi' önerisini, "Ne olacağını görmek için muhabirlere, kinayeli bir soru soruyordum" diye savundu.

Dünya 24.04.2020, 22:44
Trump alay konusu olduğu açıklamasına cevap verdi! "Kinaye yapmıştım"

ABD Başkanı Donald Trump, 484 milyar dolarlık ek bütçe için düzenlenen imza töreninde, dün yaptığı ve ülke kamuoyunda tepki çeken, "Dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Belki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz" açıklamasına ilişkin soruyu cevapladı.

Soruyu soran gazeteciye dönen Trump, söz konusu açıklamasına ilişkin "Ne olacağını görmek için sizin gibi muhabirlere, kinayeli bir soru soruyordum" dedi.

Trump, bu konudaki soruların tekrarlanması üzerine "Dezenfektanın ellerde çok işe yaradığını düşünüyorum. Bunun etkileri laboratuvarda test ediliyor" ifadesini kullandı.

"Tıpkı senin gibi yalan haberler yapan insanlar, onlara kinaye yaptım"

Güneş ışınlarının, virüs üzerinde öldürücü bir etkisi bulunduğunu kaydeden Trump, "bu ışınların vücuda bir şekilde enjekte edilmesinin tedavi yöntemi olarak kullanılabileceği" tezini tekrarladı.

Trump muhabirin, "Halka dezenfektan enjektesini öneriyor musunuz?" sorusuna ise, "Tabii ki hayır. Düşmanca davranan bir grup vardı. Tıpkı senin gibi yalan haberler yapan insanlar. Onlara kinaye yaptım" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?