banner30

banner29

Trump'ın rakibinden göndermeli uyarı! "Lütfen çamaşır suyu içmeyin"

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüsle mücadele kapsamında yapmış olduğu "vücuda dezenfektan enjekte edilmesi" açıklaması dünya gündemine oturdu. Trump'ın başkanlık seçimindeki rakibi Joe Biden'dan da konuya ilişkin bir açıklama geldi. Biden halka çağrı yaparak "Lütfen çamaşır suyu içmeyin" dedi.

Dünya 25.04.2020, 11:12
Trump'ın rakibinden göndermeli uyarı! "Lütfen çamaşır suyu içmeyin"

ABD Başkanı Donald Trump dün, Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücünün Beyaz Saray'daki günlük basın toplantısında gündemi değerlendirmişti. Trump, yapılan araştırmaların, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) sıcak ve nemli ortamlarda daha az yaşadığını, doğrudan güneş ışığına uzun süre dayanamadığını ortaya koyduğunu belirterek, vücuda ışın verilmesi ya da dezenfektanların enjekte edilmesini önermişti.

ABD’yi sarsan bu açıklama sonrası ülkenin en büyük dezenfektan ürünlerinden Lysol ve Dettol'ü bünyesinde barından RB adlı şirketten yapılan açıklamada, Trump'ın dünkü sözlerinin ardından dezenfektan enjektesine ilişkin çok sayıda soru geldiği aktarıldı. Bunun üzerine şirketler devreye girip ABD halkını uyardı.

Bu olaylar ışığında ABD’de Kasım 2020’de yapılacak seçimde Trump’ın rakibi Demokrat Joe Biden’dan da bir açıklama geldi. Biden, Trump’ın bu şaşkınlığa yol açan sözlerine "Bunu söylemem gerektiğine inanamıyorum ama lütfen çamaşır suyu içmeyin" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?