banner30

banner29

Yunan Başbakanı, Türkler gelecek diye hala korkuda olduklarını ağzından kaçırdı!

Doğu Akdeniz'deki planlarını Mavi Vatan Operasyonlarıyla darmadağın ettiğimiz Yunanistan'tan Türkiye'ye küstahça bir tehdit geldi. Trump ile görüşen Yunan Başbakanı Miçotakis, Trump'a hitaben; "Egemenliğimizi ihlal edecek olurlarsa, Türkiye'ye askeri olarak cevap vereceğiz" dediği açıklandı.

Dünya 14.01.2020, 01:28 14.01.2020, 01:36
Yunan Başbakanı, Türkler gelecek diye hala korkuda olduklarını ağzından kaçırdı!

Türkiye ile Libya arasında Doğu Akdeniz'deki deniz yetki alanlarını genişleten muhtırası Yunanistan'ı rahatsız etmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 7 Ocak Salı günü Beyaz Saray'da Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i ağırlaşmıştı. Görüşmede, Yunanistan'ın F-35 alımı ve programa katılımı konuşulurken, görüşmeye dair detaylar da gelmeye devam ediyor.

"TÜRKİYE'YE ASKERİ OLARAK CEVAP VERECEĞİZ"

Trump ile Miçotakis arasında geçen diyalogda, Miçotakis'in "Egemenliğimizi ihlal edecek olurlarsa, Türkiye'ye askeri olarak cevap vereceğiz." dediği belirtildi. Buradan da Yunanların hala bir korku taşıdıklarıni kendi başbakanları itiraf etmiş oldu.

Trump'ın "Ya Türkiye'ye karşı kaybedersen?" sorusuna da Miçotakis, "Kaybetmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

POMPEO'DAN ABD'YE GÜVENMEYİN UYARISI

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da Yunanistan'a, Türkiye ile aralarında oluşabilecek bir gerilimde ABD'ye güvenmemeleri gerektiği uyarısında bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...biri bu miçoyu uyandırsın, yıl 1920'deyiz zannediyor... senin her yerin asker olsa ne yazar lan, düdük?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?