banner29

Koronavirüs home ofise dönüşen evlerin mobilya talebini arttırdı

Covid-19 pandemisi sürecinde evden çalışmaya yönelen firmalar, evlerin home ofise dönüşmesini sağladı. Bu zorlu süreci aşmak için mobilya üreticileri ürünlerinde farklılaşmaya gitti. Evden çalışanları önceleyen sektör fonksiyonel ürünlere yöneldi. USB girişli masalar, dolaplı yataklar, yatağa dönüşen masalar gibi mobilyaların üretimine başladı.

Ekonomi 05.11.2020, 14:13 05.11.2020, 14:55
Koronavirüs home ofise dönüşen evlerin mobilya talebini arttırdı

Tüketicilerin de evlerinin bir bölümünü çalışma alanı olarak ayırması ofis tarzı ve fonksiyonel mobilyalara olan ilgiyi artırdı. Bu süreçte öğrencilerin de uzaktan eğitime dahil olması; ofis sandalyesi, ofis koltuğu , ofis masası ürünlerinin satışlarını pandemi olmasına karşın artmasına sebep oldu.

Klasik ofis düzeni tarihe mi karışıyor?

Klasik ofis çalışma düzeninin tarihe karışması şimdilik uzak gibi görünüyor fakat salgının evden çalışma fikrine ve deneyimine insanların bir adım daha yaklaşmasını sağladığı çok açık. Az yer kaplayan ve fonksiyonel mobilyaların üretimine ağırlık veren Palmiye Koçak, müşterilerinin talepleri doğrultusunda bu tarz mobilyalara doğru ürün gamını genişletme kararı vermiştir.

Home Ofislerin Koltuk ve Masa Tercihleri Nasıl oldu?

Covid-19 salgını home ofis veya uzaktan çalışan sayısını inanılmaz şekilde artmasına sebep oldu. Evden çalışmaya başlayan tüketicilerin ofis ortamına uygun sandalye ve masaları tercih ettiği açıkça görülebiliyor. Koltuk tercihlerinde rahatlığı ve fiyatı göz önünde bulunduran tüketiciler, masa seçiminde genelde az yer kaplayan modelleri tercih ettiler.

Ofis mobilyaları talepleri genellikle İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan

Salgın sürecinde dolaylı olarak insanların evlerine verdiği önem arttı. Yeni yemek masaları, yeni salon sandalyeleri, yeni dış mekan sandalyeleri ve konforlu oturma köşelerine önem verilmeye başlandı.

Palmiye koçak mobilya olarak fiyat ve performans ürünlerimizle Covid-19 pandemisi sürecinde müşterilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?